Filmové koktejly a všechny stránky opilosti

09.08.2021Tomáš Mozr

Na pultech knihkupectví i v on-line prostředí literárních e-shopů se neustále objevují nové zajímavé tituly. K těm, které vynikají nad ostatními, patří kniha Drunk od Edwarda Slingerlanda, jež rozkrývá světlé i temné stránky opilosti. Pozornost si zaslouží i nové vydání Cocktails of the Movies, v němž Will Frances představuje koktejly, které zazářily na stříbrném plátně.

Cocktails of the Movies / Po šesti letech znovu vyšla kniha Cocktails of the Movies. Will Frances, publicista a odborník na technickou a sociokulturní stránku digitálních médií, si ke spolupráci na jejím novém vydání opět přizval ilustrátorku Stacey Marsh, která se postarala o celkový design. Společně se obracejí k široké veřejnosti, což se odráží i na samotné struktuře knihy.

Po delším úvodním slovu, v němž je zdůrazněna velká láska Hollywoodu ke koktejlové kultuře, následuje kapitola zaměřená na vše, co člověk potřebuje k tomu, aby mohl namíchat drink. Frances v ní představuje elementární barové pomůcky, stejně jako všemožné ingredience a neopomíjí ani ozdoby. Následuje krátký přehled vhodných typů skla, jenž tak uzavírá povinný základ pro libovolného čtenáře, jenž se s rozmanitostí barového světa doposud nesetkal.

Stěžejní část knihy ale samozřejmě představuje kapitola věnovaná koktejlům, jež zazářily na stříbrném plátně. Zahrnuje drinky od 7&7 v Horečce sobotní noci přes Manhattan v Někdo to rád horké až po Zombie ve filmu Nezvaný host. Pochopitelně v ní nechybějí klasiky jako White Russian ve filmu Big Lebowski nebo Cosmopolitan typický pro Sex ve městě. U každého koktejlu je uveden název filmu, rok jeho uvedení a postava, která v něm daný drink popíjí. Samozřejmě včetně jména herce, který ji ztvárnil. U receptury pak zvědavý čtenář najde stručnou poznámku k historii drinku a obdobně stručné objasnění, kdy a za jakých okolností se koktejl ve filmu objevuje.

Vzhledem k abecednímu řazení vybraných koktejlů, které tvoří dominantní část knihy, by se mohlo zdát, že se čtenář objede bez rejstříku. Přesto by byl vítaným doplňkem, který by umožnil rychlejší orientaci v textu. Pokud vás však primárně zajímá, v jakém filmu a za jakých okolností se ten či onen koktejl objevil, pak je Cocktails of the Movies publikace přesně pro vás.

Will Francis, Stacey Marsh – Cocktails of the Movies: An Illustrated Guide, New Expanded Edition, Prestel / Mixellany Limited, Mnichov / Londýn / New York 2021

Drunk / Kniha Drunk s podtitulem How We Sipped, Danced, and Stumbled Our Way to Civilization, která vyšla letos začátkem června, je do jisté míry netradiční. Pochází totiž z pera Edwarda Slingerlanda, jehož záběr je nadmíru široký a zdaleka nepojímá pouze asijská studia, filozofii a psychologii, které vyučuje na University of British Columbia. Blízká jsou mu například i témata spojená s křesťanskou historií a evolucí člověka. Díky přehledu, který má, bývá častým hostem v televizních i rozhlasových pořadech, stejně jako v podcastech.

Slingerland je zároveň skvělým vypravěčem, což je znát už od prvních řádků knihy. Jeho schopnost zaujmout čtenáře jednou jedinou větou je až dechberoucí. Dokáže vzít obecně známé, někdy až citlivé téma vztahující se k určité skupině populace a vytěžit ho na maximum. Prokazuje i smysl pro humor, třeba když začíná závěr knihy poznámkou, že Ježíš měl problém, jelikož na večírku, jehož se účastnil, došlo víno, a tak musel učinit svůj první zázrak. Veškerá svá tvrzení Slingerland dokáže podložit celou řadou faktů a citací, díky čemuž tato kniha představuje jednu z nejkomplexnějších syntéz věnovaných vztahu člověka k alkoholu a problematice jeho nadměrného užívání.

Drunk nabízí nový a svěží pohled na svět alkoholu a zároveň hledá odpověď na otázku, proč a jak se lidé rádi opíjejí. Zahrnuje přitom poznatky spjaté s archeologickými nálezy, ale taky genetikou nebo třeba sociální psychologií. V rámci pěti kapitol, které vysvětlují naši touhu po opilosti či zvířecí pudy spojené s alkoholem a popisují popíjení v moderních časech, se čtenář může přesvědčit o tom, že i když alkohol bývá prezentován jako metla lidstva, mnohdy sloužil i jako prostředek k uklidnění davů či jako stimulant pro podporu kreativity, jež dala vzniknout řadě vynálezů.

Napříč knihou se objevuje množství tabulek a grafů, které vizuálně podporují autorovy argumenty. O tom, že jde o publikaci vskutku odbornou, vypovídají mimo jiné pětadvacetistránkový seznam literatury, důsledný poznámkový aparát i rejstřík čítající sedmnáct stran. Výsledkem je tak velmi poutavé čtení o lidské touze se opíjet, jež člověka doprovází již od prvních větších společností.

Edward Slingerland – Drunk: How We Sipped, Danced, and Stumbled Our Way to Civilization, Little, Brown Spark, New York 2021

úvodní foto: iStock

BCB banner

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat