K Two Schmucks přibyl ještě jeden tlustý

22.08.2021AtBars

Pandemie koronaviru sice stála za zánikem celé řady podniků, včetně těch renomovaných, současně ale dala vzniknout i novým projektům, na něž by jinak dost možná ani nedošlo. Ukázkovým příkladem je barcelonská restaurace Fat Schmuck, za níž stojí tým i za hranicemi Španělska velmi dobře známého baru Two Schmucks.

Bar Two Schmucks v roce 2017 v Barceloně otevřeli Moe Aljaff a AJ White, kteří se seznámili na opačném konci Evropy, v norské metropoli. Ještě předtím, než se pustili do svého prvního společného kamenného projektu v rušné barcelonské čtvrti El Raval, vytvořili několik úspěšných pop-upů. Two Schmucks, který Moe rád popisuje jako pětihvězdičkový dive bar, na sebe pozornost připoutal prakticky okamžitě. Velmi rychle se dostal mezi World’s 50 Best Bars, v roce 2020 mu v tomto žebříčku patřilo šestadvacáté místo. Vloni se zároveň podnik rozhodl opustit AJ White a po bok Moa se v roli kreativních ředitelek postavily Juliette Larrouy a Pom Modeste. Společně pak zahájili novou éru Two Schmucks, jež překračuje hranice vymezené zdmi úspěšného baru.

Z průšvihu k lepším zítřkům / Období uzavření tým Two Schmucks stejně jako spousta podniků všude po světě přežil jen se zaťatými zuby. „Poslední rok byl jeden velký průšvih. Španělsko podobně jako většina západních zemí celou situaci zvládalo velmi chaoticky, což mělo dalekosáhlé důsledky nejen pro naše odvětví. Jako majitel podniku jsem to pociťoval velmi intenzivně a jen jsem se utvrdil v tom, že se musíme spoléhat sami na sebe. Každopádně nás nedostanou. Bojujeme a děláme, co umíme, abychom se s touto situací vypořádali co nejlépe a s co nejmenšími důsledky,“ prohlásil letos na jaře v rozhovoru pro AtBars.com Moe. Zároveň už tehdy naznačil, že se něco nového chystá.

Období uzavření Two Schmucks spolu s Juliette a Pom využil k vyladění interiéru a vymýšlení nového menu, jež bude brzy představeno a podle doposud zveřejněných informací odráží lásku obou kreativních ředitelek ke gastronomii. Rozjezdová nabídka po znovuotevření podniků zatím sestává z „best of“ koktejlů, tedy z drinků, jež se ve zhruba čtyřleté historii Two Schmucks osvědčily nejvíce. Tou hlavní novinkou je ale nový projekt – Fat Schmuck.

Od bánh mì po chapadlo v housce / V prázdných restauračních prostorách s poměrně rozlehlou prosluněnou terasou na Plaça d’Emili Vendrell, jen o pár vchodů dál od Two Schmucks, vznikl nejprve pop-up s šestiměsíční životností a názvem Two Schmucks on a Terrace. Zkraje léta, v době znovuotevření gastronomických podniků, byl ale uveden do života nastálo, a to jako restaurace a bar s celodenním provozem. Jménem Fat Schmuck odkazuje jak ke svému sesterskému podniku, tak ke skutečnosti, že v něm kromě koktejlů půjde rovněž o jídlo. Moe, Juliette a Pom popisují jeho nabídku jako kombinaci tzv. comfort food, tedy jídel, jež si obvykle spojujeme s dětstvím a domácí kuchyní, s punkovou kávu a „fizzy“ drinky.

Styl kuchyně označují jako eklektický, inspirovaný americkými pokrmy stejně jako panasijskými chutěmi, Jeho záběr sahá od bohatých brunchů až po menší občerstvení servírované do pozdních nočních hodin. Hosté si budou moci dát třeba sendvič ve stylu vietnamských bánh mì, smažené kuře s vaflemi nebo třeba donuty s bílou čokoládou, mascarpone a glazé z krvavých pomerančů. K místním specialitám bude patřit také octo-dog, tedy v sherry a hořčici glazované chapadlo chobotnice s kořeněnou oblohou servírované jako hot dog v briošce.

Koktejly přímo do skla a na čepu / Fat Schmuck není žádný drobeček – jeho kapacita přesahuje sto míst. Sedm desítek je jich na prosluněné terase, dalších čtyřicet v interiéru, pro nějž je typická živá atmosféra. Přispívá k ní rovněž nabídka koktejlů, která má svá specifika. Zatímco v Two Schmucks se servírují hlavně stirované drinky a koktejlová klasika, nápojový lístek Fat Schmuck je založen hlavně na osvěžujících long drincích a spritzech. Dvanáct až šestnáct koktejlů je vždy k dispozici na čepu, jejich servis je tak maximálně snadný a jednoduchý.

Součástí koktejlové sestavy je například sycený drink Not a Paloma, jehož chuť je postavena na máslem infuzované tequile, mezcalu, hruškovici a grapefruitu spolu s kořeněnou krustou na okraji sklenky. Strawberry Kush je pak o jahodami infuzovaném bílém rumu v kombinaci se sečuánským pepřem, mátou, kardamomem, citrusy a šumivým vínem. V nabídce jsou ale i jiné nápoje jako pivo, cider nebo třeba cava a vybírat lze i z krátkého výčtu přírodních vín od nezávislých španělských vinařů.

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat