Babí léto ve znamení baristických soutěží

03.09.2021Tereza Balá, SCA ČR

Od loňského jara žije i kávová komunita v neustálé nejistotě. Zavřou kavárny? Otevřou okýnka? Přijedou kontejnery z Kolumbie? A v neposlední řadě: Bude se soutěžit? Bude! Na září jsou naplánována hned tři baristické soutěže.

Pandemie překazila slušně rozjetou sezonu baristických klání. Ze soutěží Barista roku, Brewers Cup, Latte Art, Cup Tasting, Coffee in Good Spirits, AeroPress Championship, Coffee Roasters Championship a Cezve/Ibrik jen první dvě poznaly své vítěze. Světové šampionáty, na které se vítězové národních kategorií kvalifikují, byly také několikrát přeloženy a znovu se rozjíždí až letos v říjnu. Světová asociace výběrové kávy SCA naší národní buňce dala možnost vyslat loňské šampiony, kteří neměli šanci reprezentovat, a tak do Itálie v termínu 22.–26. 10. vyrazí Barista roku Vojta Růžička z brněnských The Roses a Tomáš Taussig z bílovecké pražírny Coffee Culture coby vítěz Brewers Cupu, tedy soutěže o nejlepší filtrovanou kávu. Při stejné příležitosti, na Hostu v Miláně, se uskuteční také Cup Tasting. Ostatní soutěže se budou konat pravděpodobně až v příštím roce, přesný čas a místo konání by měly být oznámeny do konce září.

A na jaké národní soutěže se tedy můžeme těšit? V sobotu 4. září proběhne v Krnově, v rámci již tradičního Krnov Coffee Festivalu, mistrovství České republiky v latte artu. Deset soutěžících předloží porotě své kreativní kávové výtvory kreslené mikropěnou. Každý z účastníků měl za úkol vymyslet a nakreslit originální obrazec do šálku na latté. Svůj výtvor pak vyfotí a před porotci se pokusí o co nejvěrnější a nejpropracovanější kopii.

O dva týdny později, v sobotu 18. září, nás čeká AeroPress Championship. Baristé se se svými originálními recepturami na přípravu aeropressu utkají v Praze v Riegrových sadech. Novinkou je zákaz tzv. bypassu, tedy ředění silného kávového nápoje z aeropressu horkou vodou. Vítěz nevyrazí na soutěž osobně, ale „nakoučuje“ svým postupem (množství kávy, vody, teplota, hrubost mletí, postup zalévání, míchání a stlačování) na dálku svého partnera v Melbourne, který za něj bude soutěžit v zastoupení a celé mistrovství se pak bude konat poprvé v historii on-line bez účasti mezinárodních soutěžících.

Poslední zářijový víkend bude patřit soutěži v srkání a plivání. V Brně se bude hledat reprezentant v cup tastingu. V této kategorii má soutěžící před sebou osm sad po třech miskách s filtrovanou kávou. V každé sadě jsou dvě kávy stejné a jedna jiná. Jeho úkolem není poznat, odkud káva pochází nebo jak byla zpracovaná, ale „pouze“ určit, která káva je odlišná od dvou zbývajících. To vše v časovém limitu osmi minut a navíc v závodu s dalším soutěžícím, který před sebou má totožnou sadu káv. Pavoukem pak postupuje do finále rychlejší a přesnější ochutnávač. Náročnost každého kola se stupňuje, kávy jsou nejprve relativně dost odlišné, ve finále se lze ale setkat například s kávou stejné odrůdy, od stejného producenta, avšak z různých částí jeho farmy.

Pokud vás zajímají další informace, sledujte stránky Spolku výběrové kávy, případně se na témže odkazu přihlaste k odebírání newsletteru Na týden za týden. Můžete také přijít na soutěže podpořit své oblíbené baristy, případně si sami některou disciplínu vyzkoušet. Všechny soutěže bude provázet doprovodný program, chybět nebude ani dobré jídlo a ostatní nekávové nápoje.

úvodní foto: iStock

@mohlo by vás zajímat