Na růžovou vlnu nasedl také rum Legendario

11.09.2021AtBars

Růžová barva už není v kategorii destilátů pouze výsadou ginů. Přičinila se o to kubánská palírna Legendario, jež u příležitosti svého pětasedmdesátého výročí uvedla na trh rumový likér Ronssé Punch au Rhum s chutí zralých jahod.

Historie značky Legendario sahá až do roku 1946. Kromě rumů různého stáří má v nabídce už po léta rumový likér s chutí rozinek – Elixir de Cuba. Nově k němu přibylo Legendario Ronssé Punch au Rhum, rumový likér dochucený čerstvými jahodami. Novinka, jež byla představena u příležitosti pětasedmdesátého výročí založení palírny, má být třtinovou alternativou k růžově zbarveným jalovcovým destilátům.

Legendario Ronssé má 32 % alkoholu. Plní se do čirých 0,7l láhví stejného tvaru, jako má rum této kubánské značky. Jeho jasně růžová barva tak má příležitost vyniknout, stejně jako jahody v chuti. Podobně jako pink gin i růžově zbarvený rum se doporučuje kombinovat s tonikem, třetí ingrediencí drinku Ronssé Tonic jsou Angostura bitters. Jako ozdoba se hodí čerstvé jahody, maliny a máta. Další možností je Pink Moon, kombinace likéru s jablečným a brusinkovým džusem, jež se zdobí plátky jablka.

@mohlo by vás zajímat