Martin Hudák chystá k vydání Spiritual Coffee

16.09.2021Bára Urbanová

Slovenský barman a barista Martin Hudák, jenž je jednou z tváří sydneyských barů Maybe Sammy a Sammy Junior, napsal svoji první knihu. O její vydání se může přičinit každý se zájmem o kávu a kávové koktejly, a to prostřednictvím crowdfundingové kampaně.

Martin Hudák se kávě stejně jako koktejlům s jejím využitím věnuje léta. Už v roce 2017, ještě během svého působení v American Baru londýnského hotelu Savoy, vyhrál World Coffee & Cocktail Championship. O rok později přesídlil do australského Sydney, kde stál u zrodu baru Maybe Sammy, jenž se pravidelně umisťuje v žebříčku World’s 50 Best Bars. V loňském roce k němu přibyl ještě Sammy Junior a Martin zároveň představil svou vlastní značku kávy Spiritual Coffee. „Momentálně stojím na křižovatce – vedeme jednání s investorem, který by mohl firmu pozvednout na další úroveň,“ prozrazuje a pokračuje: „Pokud se dohodneme, měl bych začít pražit týdně kolem tuny kávy pro více než tři desítky klientů z celé Austrálie. Tak mi držte palce!“

Káva Spiritual Coffee ale není jediným novým Martinovým projektem. Uplynulý rok a půl zároveň zasvětil psaní knihy se stejným názvem a jejím přípravám k vydání. „Už pár let jsem si lámal hlavu nad tím, který z příběhu o vzniku Irské kávy je ten pravdivý, nebo jestli to opravdu byla Kate Moss či Naomi Campbell, kdo jako první ochutnal Espresso Martini. Současně mi bylo divné, že se nikde nemluví o starších kávových drincích, respektive že o nich není nic známo. Rozhodl jsem se proto vzít to do vlastních rukou a začít pátrat v archivech a starých knihách,“ objasňuje svoji motivaci k sepsání vlastní publikace.

Sonda do historie kávových koktejlů / Ačkoliv první řádky Spiritual Coffee začal Martin psát až loni v březnu během prvního lockdownu, jsou za knihou roky shromažďování a ověřováním informací. „Mým zdrojem byly hlavně archivy. Zajistil jsem si přístup do světových knihoven a studoval jsem staré knihy i noviny, a někdy dokonce také malby a kresby. Velmi dobré tipy jsem dostal rovněž z historických archivů v New Orleans a od dcery Dicka Bradsella, tvůrce Espresso Martini,“ prozrazuje. Podařilo se mu tak nejen rozkrýt skutečný příběh vzniku mnoha pozapomenutých kávových koktejlů, ale i najít zmínku o Irish Coffee, jež je o dva měsíce starší než ta, která byla doposud považována za první známou informaci o tomto nápoji. „Nejtěžší bylo seřadit vše chronologicky od nejstarší zmínky po ty nejnovější a také ověřit důvěryhodnost jednotlivých zdrojů. Informací je na internetu spousta, někdy jsem ale i několik měsíců tápal a hledal konkrétní datum nebo název,“ říká.

Při psaní Martin myslel především na barmany a další profíky z gastronomické branže. „Je to velmi specifická kniha s množstvím historických informací a receptur, které nejsou až tak zajímavé pro laickou veřejnost. Drinky jsem samozřejmě pojal tak, aby byly snadno replikovatelné, v každém případě jde ale spíš o něco jako kávovo-koktejlovou bibli než příručku pro domácího milovníka kávy či koktejlů,“ objasňuje. „Pokud se ale najde nějaký laik zapálený pro nové poznatky v podobě příběhů a nejen historických faktů, určitě mu mohu knihu Spiritual Coffee doporučit. Navíc má i nádherný design, takže se hodí na každý stylový kávový stolek,“ dodává s úsměvem.

S přispěním nejen barové komunity / Martinova kniha podává ucelený přehled o světě, v němž se propojují káva a koktejly. Objasňuje příběh vzniku klasik, jako jsou Irish Coffee, Espresso Martini nebo třeba White Russian, zároveň ale čtenářům předkládá jejich soudobé interpretace v podání Martina a celé řady dalších barmanů, které během příprav své prvotiny oslovil. K Espresso Martini je tak kupříkladu přiřazeno Martinovo Espresso MarTiki a ještě Two Schmucks Espresso Martini od Moe Aljaffa. Svými twisty na klasiku do Spiritual Coffee dále přispěli například Erik Lörincz (Mr Banana), Aiden Bowie (Aviary Abides), Darren Leaney (Tiramisu Milk Punch), Agung Prabowo (Coffee Cocktail) a Rémy Savage (Oloroso & Mid roasted coffee).

Koktejly doprovázejí velkoformátové fotografie Daniele Massacci, grafickou stránku měla na starost Tess Hayley ze Salt and Kin Creative Agency. Za editorku si Martin vybral novinářku Jane Ryan a o vytištění knihy se postarají jeho slovenští přátelé Oli Džupinková a Peter Suchtar.

Oficiální uvedení knihy je naplánováno na 25. listopadu. Kdo o ni má zájem, může si ji už nyní koupit v předprodeji, a přispět tak na její vydání, které bude financováno právě prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Kromě samotné knihy v ceně 59 australských dolarů je v nabídce ještě varianta s kávou, popřípadě cenově zvýhodněný set dvou nebo tří knih. Pouze tři zájemci pak mohou využít možnosti absolvovat s Martinem privátní on-line masterclass věnovaný kávovým koktejlům.

Symbolický dolar na dobrou věc / Jedna z věcí, které Martin na svém nejnovějším počinu označuje za obtížné, byla víra v to, že má práce na knize smysl a že ji někdo koupí. „Kávové koktejly v barovém světě představují jen velmi úzkou kategorii. Navíc jsem si vědom, že ne každý je do nich takový nadšenec jako já,“ sdílí svoje pochybnosti. Zároveň však věří, že jeho práce měla smysl: „Na světě je spousta úžasných kávových a koktejlových knih, dovolím si ale tvrdit, že Spiritual Coffee je první a jediná svého druhu. Ještě nikdo neshromáždil tolik informací o historii kávových koktejlů do jedné publikace. Je výsledkem mojí profesní vášně a pevně věřím, že po jejím přečtení získáte pevné základy pro pochopení kávových koktejlů a jejich přípravy.“

Vydání knihy není jedinou dobrou věcí, která z crowdfundingové kampaně vzejde. Martin se rozhodl jeden dolar z každé prodané knihy věnovat na podporu brazilského regionu Matas de Minas, konkrétně Parque Estadual da Serra do Brigadeiro, který před časem navštívil a navázal s tamními producenty kávy přátelské vztahy. Peníze budou použity na zastavení odlesňování této oblasti a podporu výsadby nových stromů.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat