Bernard má svoji čokoládu se sladem a chmelem

18.09.2021AtBars

Rodinný pivovar Bernard rozšířil svou nabídku o čokoládu. Je vyrobena tak, aby dokázala zaujmout i pravověrné pivaře – do její tmavé verze se přidává slad, do mléčné dokonce i chmel. Obě jsou k dostání výhradně v e-shopu pivovaru.

Před rokem 13. září Rodinný pivovar Bernard u příležitosti Mezinárodního dne čokolády zveřejnil na sociálních sítích v počítači vytvořený obrázek čokolády s logem pivovaru. Nápad se fanouškům pivovaru zalíbil, a tak došlo na jeho realizaci. Po roce se původně pouze virtuální čokoláda stala skutečností. K mání je ve dvou verzích – mléčná a tmavá, obě se sladem, ta světlá i se špetkou chmele. Pro humpolecký pivovar je vyrábí česká firma Jordi’s, a to postupem bean to bar, tedy od bobu k tabulce.

K výrobě mléčné čokolády se používají kakaové boby odrůd Trinitario a Criollo ze severu Madagaskaru. V chuti se projevují tóny červeného ovoce, dřeva a ořechů. Obsah kakaové sušiny činí 47 %. Základ tmavé čokolády tvoří boby z Trinidadu a Bolívie. Zatímco ty trinidadské jí kromě dřevitých tónů dodávají ještě tóny koření, citrusů a másla, bolivijské boby čokoládě propůjčují tóny květin, ovoce a koření. Podíl kakaové sušiny v tomto případě dosahuje 82 %. Hmotnost tabulky je 70 g.

@mohlo by vás zajímat