Kvíz: Vyznáte se v moderní koktejlové klasice?

20.09.2021AtBars

Většina barmanů má velmi dobrý přehled o drincích, jejichž kořeny sahají do doby prohibice i mnohem dál do koktejlové historie. Celá řada zajímavých koktejlů, jež zdomácněly v barech různě po světě, vznikla ale i po roce 2000. Jak dobře se orientujete v nich?

K moderní koktejlové klasice se řadí samozřejmě i koktejly, které vznikly v osmdesátých a devadesátých letech minulého století, jako třeba Cosmopolitan, Bramble, Breakfast Martini nebo třeba Tommy’s Margarita. Od té doby už ale uběhla spousta času, vyrostly další generace barmanů a i ty se mají čím pochlubit. Pojďme tedy pomyslnou dělicí čáru udělat až na přelomu tisíciletí a zaměřme se na drinky, které vznikly v posledních dvou dekádách. Tak schválně – kolik toho o nich víte?

Kvíz: Vyznáte se v moderní koktejlové klasice?

1 / 15

Jenou z nejznámějších novodobých koktejlových klasik je jednoznačně Penicillin, který se v roce 2005 zrodil v legendárním newyorském baru Milk & Honey. Kdo je jeho autorem?

2 / 15

Z dílny Sama Rosse pochází i další světově proslulý koktejl, který vytvořil v roce 2007 během svého působení v chicagském baru The Violet Hour. Jak se kombinace bourbonu, amara, Aperolu a citronové šťávy jmenuje?

3 / 15

Nové tisíciletí s sebou přineslo mimo jiné i trend stařených koktejlů. Do sudů putovala také oblíbená ginová klasika. Za autora Barrel-aged Negroni je považován Jeffrey Morgenthaler a za místo jeho vzniku portlandská restaurace Clyde Common. Ve kterém to bylo roce?

4 / 15

Stařením novodobé experimenty s Negroni nekončí. Barmani si pohrávají také s jeho barvou. Jedna taková variace se zrodila v roce 2001 na veletrhu VinExpo ve francouzském Bordeaux. Wayne Collins svůj světle žlutý drink pojmenoval

5 / 15

Jedním z barů, v nichž White Negroni o pár let později slavilo velký úspěch, byl newyorský Pegu Club. Jeho majitelka Audrey Saunders je sama autorkou hned několika novodobých klasik. Patří k nim třeba Old Cuban, k jehož ingrediencím patří

6 / 15

V roce 2008 vytvořil německý barman Joerg Meyer ve svém hamburském baru Le Lion koktejl, jehož receptura je postavena na ginu a bazalce. Původně jej pojmenoval Gin Pesto, do barové historie se ale zapsal pod jiným jménem. Jakým?

7 / 15

I Basil Gimlet, tedy kombinace ginu, limetové šťávy, cukrového sirupu a bazalky, má mezi moderními koktejlovými klasikami své místo. Vznikl o dva roky dříve než Gin Basil Smash v sanfranciském baru Rye a jeho autorem je

8 / 15

Bazalku do svého koktejlu Green Park, který vytvořil v roce 2011 v American Baru londýnského hotelu Savoy, zakomponoval také slovenský barman Erik Lörincz. Jakou bázi pro tento příjemně osvěžující drink zvolil?

9 / 15

Porn Star Martini, patrně nejslavnější koktejl nedávno zesnulého londýnského barmana Douglase Ankraha, nemá s Martini mnoho společného. Jak přišel drink s chutí vanilky a mučenky, jenž se dolévá šumivým vínem, ke svému jménu?

10 / 15

Douglas Ankrah je zároveň jedním ze zakladatelů londýnského baru LAB, jenž byl ve své době pojmem. V roce 2005 zde Gregor de Gruyther poprvé namíchal Nuclear Daiquiri. Co je bází téhle novodobé klasiky?

11 / 15

Oaxaca Old Fashioned pomohl ve Spojených státech rozdmýchat vlnu zájmu o do té doby prakticky neznámý mezcal. Ve kterém z newyorských barů ho Phil Ward v roce 2007 z tequily, mezcalu, nektaru z agáve a Angostura bitters namíchal?

12 / 15

V roce 2007 existovala facebooková skupina A Jihad on all Blue Drinks. Novozélandský barman Jacob Briars se rozhodl postavit na stranu modrých koktejlů tím, že „obarvil“ namodro jeden mezi barmany oblíbený drink. Jak se jeho twist jmenoval?

13 / 15

David Wondrich je barmanské komunitě znám především jako koktejlový historik a autor celé řady knih. Zároveň je ale tvůrcem několika koktejlů. Nejznámější je kombinace whiskey, Lilletu Blanc, triple secu a orange bitters. Jak se nazývá?

14 / 15

Slovenský barman a barista Martin Hudák chystá k vydání svou prvotinu nazvanou Spiritual Coffee. Její součástí je i twist na Espresso Martini, který nazval Espresso MarTiki. Míchá se na rumu a kromě kávy tvoří jeho další hlavní chuťovou linku

15 / 15

Z českých drinků v barech nejvíc zdomácněl Almond Cigar, který je ale staršího data. V roce 1998 s ním majitel Bugsy’s baru Václav Vojíř vybojoval na Kubě druhé místo na globálním finále Havana Club Grand Prix. Zajímavostí je, že

úvodní foto: iStock

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat