U Pinkasů se pojedenácté běžela Noční můra

07.10.2021AtBars

V pražské restauraci U Pinkasů se už pojedenácté běžel netradiční pivní závod s originálním názvem Pinkasova noční můra. Do běhu s plně načepovanými půllitry se pustilo šestadvacet výčepních z osmi zemí. Nejrychlejší byl Igor Kolivoško.

Závod výčepních se U Pinkasů poprvé běžel v roce 2010 na počest Jakuba Pinkase, který v roce 1843 upustil od v té době běžného čepování piva do džbánů, z nichž si ho hosté nalévali do sklenic, a začal pivo rovnou ve sklepě, kde bylo u ledu, čepovat do půllitrů. Odtud je hostům do prvního patra roznášel obsluhující personál, který tak musel zdolat 41 schodů. „Za celodenní směnu překonali až pětadvacet tisíc schodů. Díky tomuto novému způsobu servírování dostávali hosté pivo vychlazené a čerstvé,“ uvádí soutěž do historického kontextu Karel Doubek, ředitel společnosti Adria – Neptun, která restauraci U Pinkasů provozuje.

Jedenáctý ročník Pinkasovy noční můry se uskutečnil 5. října, tedy na den přesně 179 let poté, co sládek Josef Groll v Plzni uvařil první várku plzeňského ležáku. Zapojilo se do něj šestadvacet výčepních, kteří k Pinkasům dorazili nejen z různých koutů republiky, ale také z Velké Británie, Německa, Polska, Rumunska, Maďarska, Švédska a Jižní Korey.

Závody odstartovaly ve dvě hodiny odpoledne kvalifikací, během níž výčepní s šesti načepovanými půllitry absolvovali trasu na venkovním prostranství. Patnáct nejrychlejších postoupilo do podvečerního finále, jež se běželo jako za starých časů s deseti vlastnoručně načepovanými velkými pivy ze sklepa do prvního patra restaurace. Jejich cílem bylo urazit vytyčenou trasu co nejrychleji, hodnotila se ale také kvalita doneseného piva. Tu posuzovala tříčlenná odborná porota v čele s emeritním vrchním sládkem Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou.

Vítězem letošní Pinkasovy noční můry se stal Igor Kolivoško z pražské restaurace Červený jelen. „Děkuji všem za tuto soutěž i za skvělou organizaci, moc jsem si to užil. Účastním se Pinkasovy noční můry už několik let a jsem šťastný, že jsem letos vyhrál. Pro mě je to splněný sen. Moje další meta, které chci dosáhnout, je už jen vítězství v soutěži Master Bartender,“ prohlásil. Kromě poukazu do e-shopu Plzeňského Prazdroje, poukazu na konzumaci v restauraci U Pinkasů a 50l sudu piva Pilsner Urquell bylo jeho jméno zvěčněno na kožené výčepní zástěře, která visí v horním patře restaurace vedle výčepu a jsou na ní jména všech vítězů předešlých ročníků.

@mohlo by vás zajímat