Diplomático & Co. zná svých osm finalistů

10.10.2021AtBars

Na dvě desítky barů v uplynulých dvou týdnech navštívila porota soutěže Diplomático & Co., aby v nich z jednatřiceti barmanů vybrala osm, kteří se už za pár dnů utkají o vítězství. Bojovat budou o zajímavé ceny včetně cesty do Venezuely, kde se rum Diplomático vyrábí.

Soutěž Diplomático & Co. odstartovala 2. září úvodním seminářem, jenž se uskutečnil na Střeše Radost v Praze na Žižkově. Z úst ambasadora rumu Diplomático Lukáše Hanzla se přítomní barmani a barmanky dozvěděli zadání pro soutěžní drink a další důležité informace, které potřebovali k jeho vytvoření. Svými znalostmi a tipy jim přispěl také barový historik Tomáš Mozr, jenž se ve svém vystoupení zaměřil hlavně na lokální ingredience. Významný prostor dostala rovněž Soňa Houžvová z komunitní organizace Kokoza, která se zaměřila na problematiku udržitelnosti a zero waste.

Už samotný výčet mluvčích a témata jejich prezentací leccos prozrazují o soutěžním zadání. Úkolem barmanů a barmanek bylo vymyslet drink na bázi rumu Diplomático Planas nebo Reserva Exclusiva, a to s využitím lokálních ingrediencí a s ohledem na udržitelný rozvoj a principy zero waste. Dostali na to dva týdny, odevzdat receptury a fotografii svého koktejlu museli nejpozději 16. září.

Celkem se do Diplomático & Co. zapojilo jednatřicet barmanů z jednadvaceti barů a devíti měst. Všechny je postupně přímo v jejich domovských podnicích navštívila porota v čele s Lukášem Hanzlem. Kromě soutěžních koktejlů, které tvořily základ hodnocení, posuzovala také prezentaci koktejlů v menu či interiéru baru a pochopitelně i znalosti barmanů, zejména co se rumu Diplomático týče. Bodovalo se rovněž to, jak dobře a nápaditě soutěžící své drinky propagovali na sociálních sítích. Všechno to nakonec rozhodlo o tom, že se o vítězství v Diplomático & Co. ve čtvrtek 14. října v kině Přítomnost v Praze na Žižkově utkají:

Libor Andla, Cobra, Praha

Tomáš Bielčík, Element, Brno

Jakub Droběna, Bar, který neexistuje, Brno

Jan Foukal, Black Angel’s, Praha

David Frühauf, AnonymouS, Praha

Tomáš Nejedlý, Groove Bar, Praha

Filip Stránský, AnonymouS, Praha

Jan Vlasák, Becher’s Bar, Karlovy Vary

„Zadání nebylo lehké. Vymyslet drink pouze z lokálních ingrediencí a bez použití běžně používaných surovin, jako jsou káva, čokoláda, čaj nebo citrusy, byla výzva, s níž se ale všichni soutěžící popasovali velmi zdatně. Jejich drinky a servis byly na velmi vysoké úrovni, o to těžší bylo naše rozhodování,“ komentuje výběr finalistů Lukáš Hanzl a dodává: „Postupujícím blahopřeji, díky a pochvalu si ale zaslouží všichni účastníci soutěže Diplomático & Co.“

Kdo bude konečným vítězem se rozhodne na základě výsledků dvou disciplín už za pár dnů. Nejprve všichni finalisté nové čtyřčlenné porotě představí drink, s nímž se do soutěže přihlásili. Tato část soutěže proběhne bez účasti diváků a vzejdou z ní tři postupující. Ti se teprve pak dozvědí zadání pro další disciplínu, která tak kromě mixologických dovedností prověří i jejich schopnost improvizace a kreativní práce pod tlakem času a před zraky přihlížejících diváků.

Pro vítěze Diplomático & Co je nachystána odměna v podobě cesty do Venezuely. Receptura jeho drinku bude navíc zařazena do Zero Waste Cocktail Book, která bude po ukončení soutěže ve všech participujících zemích vydána. Zajímavé ceny obdrží i ostatní finalisté.

@mohlo by vás zajímat