Do Berlína se znovu sjíždí celý barový svět

11.10.2021AtBars

Právě dnes začíná v německé metropoli Bar Convent Berlin. Koná se na novém místě, s novým konceptem a také za omezení daných pandemickou situací. Program má ale i tak bohatý – dění na výstavišti se prolíná s večerními akcemi a berlínským nočním životem.

Po koronavirem vynucené pauze se barový svět v příštích třech dnech znovu setká v Berlíně, poprvé na tamním výstavišti. Připraven je bohatý program, na jehož sestavení se stejně jako v předchozích letech podílel Angus Winchester. „Na BCB letos v roli lektorů opět přivítáme celou řadu zajímavých hostů, kteří se budou věnovat široké škále témat. Kromě ponaučení, která si můžeme vzít z období pandemie, představení nových barových konceptů a tipů či vychytávek, jež se vážou k barové branži, dostanou prostor také sociální témata,“ objasňuje. Zahraniční hosté v Berlíně mimo jiné představí nové hotspoty barového světa, k nimž patří Miami, Kodaň a Singapur, jež v současné době bývají řazeny k nejlepším kulinářským destinacím. O své postřehy se s návštěvníky BCB podělí také Jad Ballout, který kvůli loňskému výbuchu v bejrútském přístavu přišel o bar, přesto se však dokázal probojoval zpět na barové výsluní, a to s novým konceptem Dead End Paradise. V přednáškovém programu budou mít své zasloužené místo rovněž ekologická udržitelnost, digitální budoucnost barmanského vzdělávání nebo třeba návod, jak se stát ambasadorem, ale také řada dalších témat, která hýbou barovou branží. Vybrané semináře budou následně přístupné ze záznamu na webu BCB.

Ve výstavních halách Berlin ExpoCenter City dostanou prostor dvě stovky vystavovatelů z různých koutů světa, kteří zde představí více než 900 značek a produktů. Už při pohledu na seznam vystavovatelů je zřejmé, že letos je na BCB nejvýrazněji zastoupenou kategorií gin, následován likéry, ale také bittery, aperitivy, rumy, vodkami a vermuty. Jednou z letošních novinek bude Urban Market, v rámci nějž dostanou prostor nováčci v oboru. Zatímco v hale 18 se návštěvníci BCB budou moci detailně seznámit s tématem Urban Gardening a používáním bylin a čerstvých produktů v barech, halu 19 ovládne street art. Coffee Experience Bar nabídne nový pohled na kávu a prostory Palais of Messe Berlin budou zasvěceny smyslům. Konat se zde budou ochutnávky a přednášky zaměřené na senzoriku. Ty ale nebudou jediným lákadlem tohoto místa. Svůj pop-up tu na tři dny spolu se svým týmem postaví Rémy Savage. Francouzský barman, jenž se do širšího povědomí dostal už behěm svého působení v pařížském baru Little Red Door a následně v londýnském Artesianu, si před časem na východě Londýna otevřel svůj vlastní bar, jenž má místo jména žlutý trojúhelník, červený čtverec a modrý kruh. Typický je pro něj minimalismus ve stylu Bauhausu, jenž je spojen primárně s Německem 20. let minulého století. Jednoduchost se promítá také do jeho nabídky, barmani pracují s pouhými dvěma desítkami láhví. Ve stejném duchu se ponese i třídenní berlínský pop-up, jehož partnery jsou nábytkářská firma Zeitlos Berlin a vodka Russian Standard.

Rémy Savage ovšem nebude jedinou zahraniční barmanskou osobností, jež přijala pozvání míchat drinky v rámci BCB. Jakmile se výstavní haly uzavřou, přenese se veškeré dění přímo do města, kde je připraven bohatý doprovodný program. Zapojí se do něj mimo jiné i bary Green Door, Provocateur, Velvet, Wax On, House of Gin a Black Rabbit, v nichž budou kromě Jada Ballouta hostovat týmy pařížských barů Little Red Door a Le Mary Celeste, londýnského Three Sheets, moskevského Insider Bar Lab, barcelonského Two Schmucks a osloského Himkoku. „Večerní akce jsou dalším dokladem toho, že BCB je mnohem víc než jen oborový veletrh. Už po léta se mu daří propojovat barovou komunitu,“ podotýká ředitelka největší evropské oborové události Petra Lassahn a pokračuje: „Po událostech loňského roku, který byl pro nás všechny velmi obtížný, jsme o to šťastnější, že do Berlína jen kvůli hostování v barech dorazí skvělí barmani z tolika zemí.“

@mohlo by vás zajímat