60 vteřin s Alešem Půtou

13.10.2021Ondra Hnilička

I když si barová komunita Aleše Půtu spojuje primárně s pražským Hemingway barem, ve skutečnosti je to už druhý podnik tohoto jména, na jehož otevření se podílel. Sám už dnes ani přesně nespočítá, pod kolika podniky je podepsaný, a jak na sebe během 60 vteřin prozradil, beztak to číslo není konečné.

Aleš Půta se narodil před třiačtyřiceti lety ve středočeské Vlašimi. Jeho gastronomická dráha odstartovala v Pelhřimově, kde studoval hotelovou školu. Vybral si ji prý proto, že mu to nařídil otec. Zároveň ale připouští, že jako dítě chtěl být buď popelářem, nebo čepovat pivo, a tak je zřejmé, že ho to za bar, respektive pípu, táhlo už odmala.

Ačkoliv ho barová komunita zná především jako majitele pražského Hemingway baru, potažmo baru Cash Only, jenž vloni padl za oběť koronaviru, Aleš se ve skutečnosti podílel na otevření celé řady dalších podniků, a to i za hranicemi České republiky. Úplně prvním byl v roce 2001 Hemingway bar v chorvatském přístavním městě Dubrovník, který ho inspiroval k vlastnímu podniku, na nějž došlo o osm let později. Svůj díl práce odvedl také v pražském hotelu U Prince, v baru La Casa de la Havana vieja či klubu Techtle Mechtle. A i když v posledním roce a půl díky složité situaci v gastronomii došlo spíš na zavírání podniků (po Cash Only ukončil provoz také jeho nástupce Drink more than Wine & Coffee), Aleš se netají tím, že v budoucnu se určitě ještě pod nějaký nový podnik podepíše. V mezičase se spolu s Davidem Pátkem a Dominikem Divišem pustil do projektu chytrykorek.cz, jenž se zabývá rozvozem kvalitních vín za výhodné ceny. Nabídky a objednávky probíhají formou sms zpráv a víno klienti dostanou až ke svým dveřím.

K Alešovým koníčkům patří cestování, rád také lyžuje nebo hraje tenis. Nechybí mu ani sběratelská vášeň, jež se zaměřuje hlavně na láhve s alkoholem a staré pokladny, ale také na barové vybavení. Doma má, jak sám říká, hodnou ženu a zlého psa – amerického stafordširského teriéra. Fenka Anie je ráda středem pozornosti, a tak ji také hodně má.

Gin McQueen

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat