Kampa Park už vstoupil do osmadvacáté sezony

26.10.2021AtBars

Své letošní sedmadvacáté výročí otevření pražská restaurace Kampa Park oslavila v době, kterou lze označit přinejmenším za nejistou. Když už nic jiného, jarní lockdown poskytl čas pro její rekonstrukci, takže teď září všemi barmavi. Má také nové logo, které navrhl majitel Kampa Group Nils Jebens osobně, a od listopadu hostům nabídne nové menu, do nějž šéfkuchař Marek Raditsch zakomponoval asijské prvky.

Nils Jebens pochází z Norska, kde ještě jako velmi mladý působil v královském námořnictvu. Svou další profesní cestu ale odstartoval v Rakousku, kde nejprve absolvoval postgraduální studium na vysoké škole ekonomické. Do České republiky ho před bezmála třemi dekádami přivedla práce pro rakouského zaměstnavatele, dva roky zde působil jako zástupce ředitele Casinos Austria. „Pak jsem se postavil na vlastní nohy a nikdy toho nelitoval. Prahu miluju z řady důvodů. Život tady je velmi příjemný a plnohodnotný, mám rád také zdejší klima,“ říká.

Přestože sehnat tehdy v české metropoli kvalitní suroviny nebylo zrovna snadné, rozhodl se otevřít restauraci zaměřenou na špičkovou gastronomii a našel pro ni úžasné místo s výhledem na Vltavu a Karlův most. „V oblasti fine diningu tehdy působily například restaurace Parnas, V Zátiší, U Malířů, La Provence, Flambée a několik dalších. Jejich úroveň byla odrazem doby a stejně tomu bylo i v Kampa Parku,“ vzpomíná a pokračuje: „Fine dining v Praze se od té doby hodně zlepšil, stejně jako Kampa Park. Troufám si říct, že už nějakou dobu patříme ke světové špičce. To, že Kampa Park stále existuje, je důkazem naší snahy o vysokou úroveň a konzistentní kvalitu kuchyně, perfektní služby a pěkné prostředí. Bez toho by byl Kampa Park nyní bez turistů prázdný, ale není – každý den máme plno.“

Stejné štěstí bohužel neměla další z Nilsových restaurací Hergetova Cihelna. „Nájemní smlouva na její prostory pomalu končila a pronajímatel nám nebyl ochoten ji za rozumných podmínek prodloužit, takže jsme v září 2020 odešli,“ rozkrývá důvod ukončení provozu podniku restauratér s tím, že časy jsou stále velmi nejisté. „Ke zlepšení v gastronomii nedojde, dokud nebude celá situace s covidem pod kontrolou, což stále není. Může se stát cokoliv,“ podotýká.

Interiér v nových barvách / Období lockdownu v Kampa Parku využili k úpravám interiéru. Za sedmadvacet let se tvář podniku změnila už počtvrté. Původní prostory v roce 1994 navrhla Hanne Margrethe Magnusson, první rekonstrukce se o šest let později ujal Jes Edvars. V roce 2005 se pod interiér Kampa Parku podepsala Bára Škorpilová a před devíti lety Zuzana Svobodová. Nejnovější podobu mu vtiskl portugalský architekt Marco Maio.

„Hlavním důvodem rekonstrukce bylo, že jsem chtěl rozšířit náš vinný lístek a také ukázat cenné vinařské klenoty našim hostům. Požádal jsem tedy svého přítele architekta Marka Maia, aby navrhl vinnou stěnu na konci hlavní místnosti. Pojme až tisíc láhví a měla by se stát novým středobodem restaurace,“ přibližuje svůj záměr Nils a pokračuje: „Jelikož byl konec lockdownu v nedohlednu, začali jsme si pohrávat s myšlenkou kompletní proměny. Společnost Preciosa již nějakou dobu vyjadřovala přání být součástí interiéru Kampa Parku a já postupně dozrál k tomu, že by se moderní klasika v jejím pojetí mohla do naší restaurace dobře hodit. I s její pomocí jsme tak vytvořili tři barevně odlišené prostory. Hlavní část je laděna do royal blue, zimní zahrada dostala jantarově-zlatý odstín a vnitřní terasa u řeky je olivově zelená.“ Kromě nástěných lamp se stínidly v barvě dané místnosti jsou od Preciosy také dva nové křišťálové lustry.

Všímavému pozorovateli neunikne motiv ryby, jenž se vyjímá na stěně proti vinotéce a také na každém menu. Jde o nové logo restaurace Kampa Park, které vymyslel Nils osobně a grafici mu dali konkrétní podobu.

Podzimně-zimní menu s asijskou stopou / Novou podobu restaurace si pochvaluje i šéfkuchař Marek Raditsch. „Fascinuje mě transformace historických lustrů a svítidel od Preciosy do moderního hávu a potěšil mě i výběr barev. Velmi rád vařím ryby i plody moře a modrá mi evokuje oceány, moře či řeky, které jsou jejich domovem. Zlatá je jako slunce, bez něhož by nebyl život na Zemi. Zelená je příroda, všechna ta úžasná zelenina i ovoce, ze kterých pak připravujeme naše jídla,“ říká.

Marek je součástí týmu Kampa Parku od roku 2002 a také on prošel za ta léta proměnou. „Je to vývoj, evoluce. Snažím se ale vždy držet rukopis, aby má jídla byla rozpoznatelná. Je to jako v módě či hudbě. Pokaždé se necháte něčím inspirovat, měníte suroviny, barvy, chutě, střihy, tóny… Jednou se držíte klasiky, příště dodáte víc koření, chutí, extravagance. Důležité pro mě ale pokaždé je, aby mé jídlo bylo pro hosty srozumitelné, dokázalo je překvapit a v neposlední řadě taky mile potěšit,“ objasňuje.

V aktuálním menu, které bude mít premiéru na začátku listopadu, hosté najdou například timbál z humra s dresinkem z akátového medu a bílého balsamica a pepřem timut nebo křupavé špenátové taštičky s houbami shiitake a omáčkou z kokosového mléka, kešu a koriandru. Ryby v něm bude reprezentovat například černá treska marinovaná v misu podávaná s wasabi bramborovým pyré, broccolinou a lanýžovou teriyaki omáčkou. Hodně pozornosti kuchařský tým věnoval rovněž vegetariánským pokrmům, k nimž patří risotto se smrži či červené kari se zeleninou a bazalkou.

Z výčtu pokrmů je zřejmý příklon k asijským chutím a ingrediencím. „Při tvorbě a sestavování nových jídel mě napadají různé kombinace a mé momentální chutě se zjevně rozhodly jít touto cestou. V minulosti to byla Skandinávie nebo třeba Francie a letos mě ovlivnila Asie,“ podotýká šéfkuchař a dává nahlédnout i do blízké budoucnosti: „S novým menu začínáme první týden v listopadu a pojede do jara, kdy startuje další sezona surovin. Co mě ale bude inspirovat, ještě nedokážu odhadnout. Možná to bude cesta do USA, kam mám v plánu v zimě vyrazit.“

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat