Koktejly podle abecedy: G jako Gimlet

30.11.2021Tomáš Mozr

Audioseriál Koktejly podle abecedy měsíc co měsíc v premiéře na AtBars.com přináší příběh více či méně známého klasického drinku. Jdou za sebou podle abecedy, po více než půl roce tedy dospěl k písmenu G a všeobecně známé ginové klasice.

Nový díl série Koktejly podle abecedy vás nejprve unese na moře, kde se zřejmě předchůdce ginové klasiky s limetovým nádechem a říznou chutí, na niž poukazuje i její název (gimlet = angl. nebozez), zrodil. Příběh tohoto drinku je tak trochu krkolomný a má hned několik dějových odboček, on sám je ale velmi jednoduchý. Počítá pouze se dvěma ingrediencemi – ginem a limetovým cordialem. Záhadou tudíž zůstává, proč dodnes řada barmanů ignoruje vcelku triviální pravidla, jež se k této kombinaci vážou. Sedmý audiopříběh koktejlové abecedy proto vypráví nejen o tom, jak Gimlet zachraňoval životy, ale nabízí také správný postup přípravy. Zároveň upozorňuje na skutečnost, že se tento koktejl dostal pod kůži celé řadě významných osobností.

foto: Anna Postnikova, audio: Jakub Ondříšek

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat