60 vteřin s Ondrou Hniličkou

03.12.2021AtBars

Už déle než pět let Ondra Hnilička pokládá hostům 60 vteřin všetečné otázky a zhruba stejně dlouho ho lákalo posadit se před kameru sám a vyzkoušet si, jaké to je hledat odpovědi pod tlakem času. Tak proč mu to neumožnit?

Ondra se narodil před třiatřiceti lety v Praze a vyrůstal v Brooklynu, tedy na Jižním Městě. I když chtěl být jako malý automechanikem, nakonec vystudoval střední hotelovou školu ve Vršovicích, obor cestovní ruch a turismus. Už během prvního ročníku ale zjistil, že ho to táhne za bar, a to mimo jiné proto, že ho baví práce s lidmi. Jeho první barovou štací byla La Casa de la Havana vieja. Po roce a půl dostal možnost být u otevření Black Angel’s a po dalších dvou letech se přesunul do Hemingway baru, kde působí už deset let. „Uteklo to jako voda a musím říct, že první směnu si pamatuju dodnes,“ říká.

V Hemingway baru se postupně vypracoval na pozici hlavního barmana a paralelně s tím se účastnil celé řady barmanských soutěží. Úspěchy si připsal nejen na lokální úrovni, ale také na světové soutěžní scéně. „Za svůj největší úspěch v tomto ohledu považuji druhé místo na Chivas Master v New Yorku a New Orleans. V Dublinu se mi podařilo být třetí v rámci soutěže Jameson Bartenders Ball a spolu s Michalem Ďuriníkem jsme vyhráli mezinárodně obsazenou Ron de Jeremy Competition, díky čemuž jsme se podívali do Los Angeles,“ ohlíží se za soutěžní částí své profesní dráhy.

Cestování se řadí k Ondrovým koníčkům. „Objevování nových zemí je vždy inspirativní,“ říká. K jeho oblíbeným destinacím patří Amsterdam, ale z trochu jiného důvodu než jsou krásy města. V tomto případě se jeho záliba v cestování propojuje s láskou k muzice. „Výlety za písničkou děláme s partou kamarádů pravidelně už devět let. Stala se z toho taková tradice,“ objasňuje. Kromě muziky si odpočine ještě při sportu a v přírodě na výletech se svou ženou Nicol a jejich psem. Jinak se věnuje hlavně baru. A to nejen tomu pojmenovanému podle slavného amerického spisovatele. Aktuálně totiž pomáhá s novým konceptem, jenž se připravuje v Praze-Karlíně. Víc o něm ale zatím prozrazovat nechce…

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat