60 vteřin s Michaelou Tesařovou

31.01.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Míša Tesařová se součástí nápojové branže stala před pěti lety. Pracuje jako brand manažerka v Moët Hennessy Czech Republic, obstojí ale i za barem a je také členkou Ladies Whisky Clubu. Během 60 vteřin nám toho na sebe ovšem prozradila ještě o něco víc.

Míša se narodila a vyrůstala v Teplicích, už ve čtrnácti se ale s rodiči přestěhovala do Bruselu, což do jisté míry ovlivnilo její budoucí profesní život. Začala se tam totiž učit francouzsky a právě snaha rozvinout jazykové znalosti ji o něco později, už po návratu do Česka a dvou letech na gymplu v Karlových Varech, přiměla pokračovat ve studiu na lyceu ve francouzské Remeši. Francouzština zároveň byla jedním z důvodů, proč ji přesně před pěti lety, 1. února 2017, vzali do české pobočky Moët Hennessy.

Praha je Míšiným domovem už deset let. Přestěhovala se sem kvůli studiu na Univerzitě Karlově, konkrétně na fakultě humanitních studií, kterou absolvovala s titulem bakaláře. Magistrou se stala vloni na Vysoké škole finanční a správní, kde si za obor zvolila marketing. V práci se mezitím zvládla z marketingové koordinátorky vypracovat na junior brand manažerku, aktuálně má na starost všechny destiláty vyjma rumu Eminente a značku Chandon, jež zahrnuje mimo jiné i Chandon Garden Spritz.

Jen se studiem marketingu se ale Míša nespokojila. Před třemi lety absolvovala Bar Academy a nádavkem ještě Barovou školičku v Parlouru. „V barech jsem s ohledem na svou práci vysedávala poměrně dost. Občas se stalo, že mě na chvíli pustili za bar a nechali mě třeba krájet limety nebo sekat led. A když jsem tam tak stála, říkala jsem si, proč se rovnou nenaučit i míchat,“ prozrazuje na sebe.

Práce zároveň posílila její vztah k whisky. „Ráda jsem ji měla vždycky, a to hlavně kvůli dědečkovi, který byl velký bonviván a naučil mě, co je dobré. Nejdřív jsem pila hlavně irskou. Jakmile jsem ale krátce po svém nástupu do Moët Hennessy absolvovala Ardbeg Trip do Olomouce, naprosto mi učarovala ta skotská kouřová a whisky jsem úplně propadla. Dokonce natolik, že jsem se stala první členkou Ladies Whisky Clubu, který před dvěma lety založila Mirka Kverková,“ říká. Před kamerou 60 vteřin jsme se ovšem dotkli ještě dalších témat…

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat