Nástupcem Cash Only je karlínský Liquid Office

01.02.2022AtBars

Když před necelými dvěma lety kvůli covidu zavíral Cash Only a rok po něm i nástupnický podnik Drink more than Wine & Coffee, netajili se jejich provozovatelé s tím, že se časem ohlásí s novým projektem. Stalo se. Sedmadvacátého ledna přivítal své první hosty nový bar v Praze-Karlíně. Situován je v moderní administrativní budově, a tak dostal název Liquid Office. Kromě koktejlů se zaměřuje i na výběrovou kávu, která dostane ještě víc prostoru, až se jeho otevírací doba rozšíří na celodenní provoz.

Liquid Office je společným dílem Aleše a Kateřiny Půtových, Davida Andrleho a Ondřeje Hniličky, kteří se už dvanáct let podílejí na chodu Hemingway baru v Praze na Starém Městě, v ulici Karoliny Světlé. Zároveň navazuje na Cash Only Bar, který pět let fungoval jen o kousek dál, v Liliové ulici. Jeho provoz byl ukončen během lockdownu na jaře 2020 a nahradil ho bar s denním provozem Drink more than Wine & Coffee, jehož nabídka byla postavena hlavně na kávě a víně. Před rokem byl uzavřen i ten a Aleš s Kateřinou, Davidem a Ondrou se začali poohlížet po nových prostorách. Našli je v Pernerově ulici v Praze 8, přesněji v administrativní budově AFI Karlín, která je díky svému půdorysu připomínajícímu motýla známá též jako Butterfly. „Po dvou provozech v centru Prahy jsme se rozhodli vybudovat náš další podnik v jiné čtvrti. Volba nakonec padla na Karlín, protože jsme přesvědčeni, že tu stále chybí kvalitní čistě koktejlový bar. Doufáme, že Liquid Office tuto mezeru zaplní,“ objasňuje Aleš Půta.

Bar jako dominanta podniku / Prostory, v nichž donedávna sídlila prodejna delikates, bylo potřeba náležitě upravit. Rekonstrukce a všechny další přípravné práce dohromady zabraly čtyři a půl měsíce. Vzhled interiéru dostalo na starost architektonické studio Refuel, které má na kontě například karlovarské muzeum Becherovky nebo bistro Hillbilly v Praze-Holešovicích. „Pro Liquid Office architekti zvolili čistý minimalistický design kombinující černou a bílou barvu se světlým dřevem. Kontrastním designovým prvkem je koutek s koženými křesly a výhledem ven pro navození pocitu soukromí a výjimečného posezení,“ přibližuje vzhled interiéru Aleš Půta a pokračuje: „Dominantou celého prostoru je bar ve tvaru písmene U situovaný uprostřed podniku, aby se k němu vešlo co nejvíc hostů. Barové stanice jsou umístěny na ostrůvku uprostřed, aby měli hosté perfektní výhled na práci barmanů a přípravu nápojů.“ Celková kapacita baru činí 57 míst, přímo na baru se může posadit dvaadvacet hostů. Prostor lze rovněž uzpůsobit pro potřeby prezentací či školení, k dispozici je i plátno s projektorem.

Sezonně, lokálně a udržitelně / Koncept Liquid Office zohledňuje principy udržitelného rozvoje, a tak jeho provozovatelé dbají na to, jaký má provoz podniku ekologický dopad. Spolupracují proto primárně s lokálními dodavateli, díky nimž se jim daří stáhnout uhlíkovou stopu až o 40 % ve srovnání s importovanými surovinami a nápoji.

Na čepu se počítá s pivem z některého z malých českých pivovarů. Barmani budou pracovat hlavně s lokálními destiláty, například s těmi z malých palíren, jako jsou pražská Garage 22 či středočeský Landcraft, stejně jako s víny či limonádami od tuzemských výrobců. „Basy s vodou nám nikdo vozit nebude. Máme filtrovanou vodu na čepu, s bublinkami i bez,“ říká Ondra Hnilička a nádavkem prozrazuje, že se do budoucna plánuje spolupráce se společností ecoSpirits, k jejímž hlavním tvářím patří v zahraničí dlouhodobě žijící český barman Zdeněk Kaštánek.

Kávu, která je vedle koktejlů dalším z pilířů nabídky Liquid Office, bere nový pražský bar od liberecké pražírny Nordbeans. „Začínáme s jejich směsí Brazílie Horizont, výhledově ji ale nahradí naše vlastní směs,“ objasňuje Ondra Hnilička. „S kávou se chystáme pracovat také v koktejlech, hosté se mohou například těšit hned na několik variací na Espresso Martini,“ dodává.

Ke klasice osm signaturních / Kromě koktejlových klasik se budou v Liquid Office míchat taky signature drinky. V menu jich bude vždy osm a obměňovat se budou podle sezony. „K přípravě koktejlů využíváme moderní techniky a postupy včetně fermentace a klarifikace. Pracujeme se sous-vide a pokukujeme také po rotavaporu,“ říká David Andrle, jenž si vzal na starost finální skladbu koktejlového menu, a pokračuje: „Zohledňujeme samozřejmě i aktuální trendy, chystáme proto čepovaný koktejl nebo drinky stařené v soudku.“ Aktuálně už v soudku nějaký ten pátek odpočívá Apricot Aged Negroni, což je kombinace meruňkovice, Campari a Martini Rosso, stejně jako Official Manhattan, v němž se jablkovice snoubí s vermutem Biomio Rojo, sherry Pedro Ximénez a kávovou esencí.

„Kdybych měl vybrat jeden drink, na který bych k nám hosty pozval, zvolil bych Bergamot London Buck – kombinaci ginu infuzovaného čajem earl grey, limetové šťávy a zázvorové limonády,“ přidává svůj tip David Andrle. Stejně zajímavě ale vypadá i chutná Butter Tonka Sour, koktejl postavený na bourbonu infuzovaném ghí, citronové šťávě, cukrovém sirupu, sirupu z tonky a vaječném bílku. Servis všech drinků je velmi jednoduchý, ozdoby minimalistické. Sklo barmani používají výhradně vymražené a pracují se sekanými kostkami ledu.

Z pěti na osm a taky přes den / Za bar se kromě Davida s Ondrou tu a tam postaví i Aleš Půta, k dalším tvářím nového podniku patří Honza Vlasák a Tomáš Nejedlý, kteří byli kolegy už v Cash Only. Jakmile se provoz zajede, měl by se počet členů barového týmu navýšit na osm. V současné době má totiž Liquid Office otevřeno od úterý do soboty mezi druhou odpolední a půlnocí, od března se ale počítá s celodenním provozem od desíti ráno.

Kromě počtu personálu se postupně rozšíří i nabídka. „Přibudou lehčí denní koktejly, a především si hosté budou moci objednat něco k zakousnutí. Pro začátek je v plánu studená kuchyně – sendviče z kvalitních a čerstvých surovin a koláče ke kávě přes den, ceviche a tatarák večer. Nabídku jídel pak chceme postupně rozšiřovat,“ poodkrývá blízkou budoucnost nového karlínského podniku Aleš Půta.

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat