Nováčkem mezi londýnskými bary je Silverleaf

04.03.2022AtBars

Londýnská koktejlová scéna je od začátku února oficiálně bohatší o další hotelový bar. K Silverleaf se však váže určité specifikum – jako jeden z prvních barů v Londýně, jež jsou situovány v luxusních hotelích, je nezávislý, tedy provozovaný někým zvenčí, mimo hotelovou síť. Vedení Pan Pacifik London ke spolupráci oslovilo Chrise Tannera a Martyna Simpsona, jejichž jména jsou spojena se zavedeným londýnským barem a obchodem s whisky Milroy’s, k nimž se přidal ještě Liam Broom, někdejší bar manager Callooh Callay.

Pan Pacific London je prvním evropským hotelem Pan Pacific Hotels Group, jež sídlí v Singapuru a vlastní nebo spravuje bezmála pět desítek hotelů, resortů či apartmá v devětadvaceti městech v Asii, Oceánii, Severní Americe a teď už i Evropě. Otevřen byl v roce 2020 v objektu One Bishopsgate Plaza, jenž je situován jen pár minut pěšky od Liverpool Street Station a disponuje celkem 237 pokoji či apartmány. Patří k němu také 144 let starý Devonshire House a právě v něm se nachází bar Silverleaf, který byl oficiálně uveden do provozu letos 1. února.

Vedení hotelu, jenž už disponuje restaurací Straits Kitchen, která se primárně zaměřuje na asijskou kuchyni, a barem Ginger Lily, který se opírá o singapurské kořeny, se rozhodlo pro druhý z barů najít nezávislého nájemce a jeho volba padla na provozovatele londýnského baru a obchodu s whisky Milroy’s. „Když se naskytla příležitost otevřít koktejlový bar ve spolupráci s Pan Pacific London, rozhodli jsme se této příležitosti chopit, protože poskytuje nový prostor naší kreativitě a dává nám možnost ukázat, co všechno mimo whisky jsme schopni dělat,“ říká Chris Tanner, jenž se v roli general managera ujal řízení Silverleaf. Jeho kolega z Milroy’s Martyn Simpson, který je ve světě whisky znám jako Simo, se podílel na přípravě koktejlového menu a výběru láhví do barové nabídky. Přidal se k nim ještě Liam Broom, jenž dříve pracoval jako bar manager v Callooh Callay a stejnou pozici bude zastávat i v novém londýnském hotelovém baru.

Luxusní, ale nezávislý / Pro spolupráci na interiéru si Pan Pacific London vybral Design Research Studio renomovaného britského designéra Toma Dixona, které pro něj na míru zhotovilo nábytek, osvětlení a interiérové doplňky. Dominantou prostoru je velký bar s deskou z černého mramoru, pozornost poutá ale také zlatě zbarvená vitrína s řízenou teplotou, v níž jsou uloženy ty nejvzácnější láhve. Kromě mramoru, z nějž jsou také desky větších stolků, byly v interiéru využity ještě další zajímavé materiály, třeba černěná za tepla válcovaná ocel, opálené dřevo a tradiční ručně vyráběné londýnské cihly se solnou glazurou.

Kapacita baru, jehož součástí je polosoukromá část pro osm osob, činí 128 míst. Patří k němu ale ještě skrytý bar Alba, v němž se u barového pultu ve tvaru písmene U usadí až dvanáct hostů. Určen je zejména pro soukromé společnosti, což podtrhuje také skutečnost, že si zde hosté mohou nechat uložit své privátní láhve.

Tom Dixon pro Silverleaf rovněž navrhl sklenky na whisky ze své série Puck a jeho studio rovněž dohlíží na vizuální identitu baru, ve spolupráci s ním tudíž bylo designováno i koktejlové menu. „Určitě patříme do luxusní kategorie,“ říká Liam Broom a pokračuje: „Sídlíme ale v jiné budově než hotel a zaměstnance si vybíráme sami, takže jsme nezávislý bar v luxusním prostředí. Máme to nejlepší z obou světů.“

Cestou neotřelé jednoduchosti / Výběr destilátů do barové nabídky si vzal na starost Simo, jenž při jejich získávání využívá svých dlouholetých kontaktů z Milroy’s a mnohé z nich nakupuje napřímo. „Samozřejmě máme úžasnou kolekci whisky, Silverleaf ale v žádném případě není whisky bar. Je to koktejlový bar. A protože nakupuji napřímo, bude mít jeden z nejzajímavějších barových displejů v Londýně,“ říká.

Co se koktejlů týče, chce se barový tým soustředit na plnohodnotné senzorické zážitky. Jeho filozofií je minimalismus a čistota spolu se snahou vymazlit chuťový profil koktejlů k dokonalosti. Pomoci mu k tomu mají různé domácí ingredience a moderní barové postupy. Chuťově jsou drinky laděné do Asie. Každý sestává ze dvou až tří základních složek, od těch snadno dostupných, avšak mnohdy netradičně použitých, až po ty neobvyklé, třeba i vlastnoručně vypěstované nebo nasbírané. Příkladem může být koktejl Grape + Spruce (blended whisky Suntori Toki, grepová kůra, bříza, smrk) nebo Watermelon + Umami (gin Tanqueray No. Ten, vodní meloun, umami vermut, sake). Prozkoumávat jejich chuťové profily hosté mohou denně od pěti odpoledne do dvou v noci.

foto: Julian Abrams

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat