Stará havlíčkobrodská radnice má ve sklepě Úl

11.03.2022Bára Urbanová

Na náměstí v centru Havlíčkova Brodu stojí renesanční budova, jež v minulosti sloužila jako radnice. V jejím sklepení, které je zčásti gotické, byl v polovině prosince loňského roku otevřen koktejlový bar, jenž dostal jednoduchý název – Úl. Cílem jeho provozovatelů, kteří stavějí na svých dlouholetých zkušenostech s koktejlovým cateringem, je udělat z něj místo, kde to bude pořádně ‚bzučet‘. Už první týdny zkušebního provozu ukázaly, že se jim to nejspíš podaří.

Nový bar v Havlíčkově Brodě je společným projektem dvojčat Ondřeje a Petra Včelových a jejich bratrance Jana Obajtka. Oba bratři se na barové scéně pohybují už od roku 2006, kdy si založili Paipo Cocktails Catering. Mít vlastní bar bylo po léta jejich snem, dlouho pro něj ale hledali ten správný osobitý prostor, který by ladil s jejich představami. Příležitost své plány uskutečnit se jim nabídla paradoxně díky covidu, během nějž se přímo v centru Havlíčkova Brodu uvolnily prostory ve sklepení staré radnice. Jde o místo se zajímavou historií. Samotná budova někdejší radnice je renesanční, vznikla ale spojením dvou gotických domů a právě z gotiky pochází část jejího sklepení. V zadním traktu, kde se nyní bar nachází, býval až do poloviny 19. století pivovar, místo má tedy i dlouhou gastronomickou tradici.

Stačí udělat pár kroků / Ačkoliv adresa nového baru zní Havlíčkovo náměstí 87/87, pro ty, kdo nejsou místní, je potřeba jeho lokalizaci ještě trochu upřesnit. „Přístup do baru není přímo z náměstí, ale musí se projít prostředkem jeho spodní části a obejít blok budov. Vstup se nachází v zahradě, která je veřejným prostranstvím, za velkými dřevěnými dveřmi. Jakmile jimi projdete, otevře se před vámi mírně se svažující dlážděná cesta, která vás dovede přímo do baru. Zní to možná složitě, ale skutečně jde jen o pár kroků, které stojí za to udělat,“ říká Jan Obajtek.

Prostor ve sklepení radnice si jeho noví provozovatelé převzali v červnu 2021 a hned se pustili do práce. „Celý jsme ho nechali kompletně vyklidit, vyčistit a začínali jsme téměř od nuly. Předělávali jsme vzduchotechniku, mobiliář, světla, kompletní vybavení… Rekonstrukce trvala téměř půl roku a nebylo to jednoduché,“ podotýká Ondřej Včela a pokračuje: „Na podobě interiéru jsme se podíleli hlavně my tři. Jsme vcelku kreativní hlavy, takže to pro nás byla ta zábavná část celého projektu. Skládali jsme jednotlivé kousky do sebe jako puzzle, hodně jsme se inspirovali z různých světových barů. Konkrétní představy nám pak pomohla realizovat designérka Ladislava Holendová. Ergonomii baru a barové zázemí jsme konzultovali se známou osobností české barové scény Eduardem Ondráčkem. Měli jsme také velké štěstí na řemeslníky v čele se skvělým truhlářem Honzou Brabcem, který má hlavní podíl na výsledné podobě barové desky.“

Sklep, v němž to má bzučet / Název baru – Úl – bratři Včelovi odvodili od svého příjmení. „Chtěli jsme vytvořit místo, které bude mít skvělou atmosféru a bude to v něm žít neboli ‚bzučet‘. Připravili jsme proto propracovaný koncept, který podporuje krásný prostor a dává vyniknout jeho přednostem. Propojují se v něm kvalitní drinky, dobré jídlo a pulzující atmosféra. Je to bar, který odkazuje na minulost, žije přítomností a míří do budoucnosti. Zároveň je naším záměrem, aby se stal místem, kde se potkávají lidé všech věkových kategorií, užijí si tu pohodu a vychutnají si svůj večer v každé kapce,“ říká Petr Včela a zároveň tím objasňuje, proč do názvu podniku přidali ještě dovětek Drinks, Snacks & Vibes.

Úl je tedy určen primárně pro podvečerní a večerní posezení u sklenky koktejlu, vína či piva. Na čepu má Únětickou 10,7 a holandský speciál Švihadlo z rodinného řemeslného pivovaru Švihov. „Co se vína týče, zaměřujeme se na malé vinaře, jako jsou třeba Volavka nebo Charvát, ale také na zahraniční vinařství. Z těch šumivých jsme do nabídky zařadili jak prosecco a cavu, tak champagne, jmenovitě Perrier-Jouët. Z destilátů máme nejsilnější zastoupení v kategorii rumu a ginu,“ přibližuje tekutou nabídku Úlu Jan Obajtek.

K nápojům si hosté mohou dopřát i něco k snědku. Aktuální nabídka barových jídel zahrnuje burger s trhaným masem a domácími hranolky, kuře Maryland se salátem coleslaw, bůček po asijsku s hoisin omáčkou a rýží a gravlax z lososa s červenou řepou a míchaným salátem plus ještě různé obměny tapas.

Signature půl na půl s klasikou / Hlavním lákadlem Úlu jsou ale samozřejmě koktejly. V menu je jich dvacet, polovinu tvoří signature drinky, zbytek připadá na klasiku a její twisty. „Nechtěli jsme hned od začátku na hosty vystartovat s úplně neznámými koktejly, proto jsme do menu zařadili i všeobecně známé drinky nebo jejich variace. Postupně se ale chystáme nabídku signature koktejlů rozšiřovat,“ podává vysvětlení Ondřej Včela.

Mezi signature drinky hosté najdou třeba kombinaci tequily, mezcalu, shrubu z manga a chilli, kokosové vody a čerstvě vymačkané limetové šťávy, která dostala jméno Mexican Mayor a servíruje se ve whisky glass na velké kostce ledu, ozdobená chilli papričkou. Nejen v létě přijde hostům vhod osvěžující Levander Hall, který se míchá z ginu infuzovaného klitorií ternatskou známou též jako motýlí čaj, citronové šťávy, levandulového sirupu a prosecca. Podává se ve vinné sklence se sušenou levandulí v roli ozdoby. Včelu do názvu dostal koktejl Bee Banger, v němž se snoubí Havana Club Verde, shrub z meruněk a kardamomu, čerstvá limetová šťáva, grepový džus, zázvorové pivo a Angostura bitters. Svědčí mu highball glass naplněná malými kostkami ledu, stejně jako rozmarýn a sušená limeta, jimiž se zdobí.

Ze zkušebního do ostrého provozu / Barový tým má kromě Petra, Ondry a Honzy ještě pět dalších členů. „S provozem nám pomáhají naše milé manželky Martina Včelová a Tereza Včelová, obě mají několikaletou zkušenost s cateringem a prací za barem. Tým dále doplňuje Monika Palásková, která se na havlíčkobrodské barové scéně pohybuje déle než pět let, a šikovný nováček Dan Pevný. Na chodu kuchyně se podílí mladý, tvárný a kreativní kuchař Tom Machala,“ říká Petr Včela a dodává: „Tým chceme do budoucna určitě rozšířit a postupně předávat naše zkušenosti novým, mladým barmanům.“

Společně první hosty přivítali už v polovině prosince v rámci zkušebního provozu, který stále ještě trvá, ale pozvolna přechází v provoz ostrý. „Chtěli jsme si nejprve vyladit veškeré procesy a s oficiální otevíračkou jsme čekali na nějaké hezké datum. Naším favoritem bylo 22. 2. 2022, Ondra s Petrem v té době ale byli mimo republiku, tak jsme to museli odložit,“ říká Jan Obajtek a pokračuje: „Mnohem víc než slavnostní otevření je pro nás ale samozřejmě důležité, že se u nás hostům líbí. Baví je atmosféra, která tady na ně dýchne.“

Něco málo provozovatelé Úlu prozrazují i o svých plánech do budoucna. „Po dost intenzivním začátku budeme pokračovat v tvoření. Nabídku koktejlů, hlavně těch signature, i jídel budeme postupně upravovat a rozšiřovat. Máme v plánu také párování jídla a drinků. Naší hlavní ambicí ale je, aby byl Úl plný spokojených hostů,“ uzavírá Petr Včela.

Vizovicka 2

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat