60 vteřin s Viktorem Šolcem

13.03.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Viktor Šolc zná barovou branži snad ze všech myslitelných úhlů pohledu – jako barman, distributor nealka, majitel podniku a samozřejmě taky jako host. Kolem gastronomie se tak točila i většina z jeho šedesáti vteřin před naší kamerou.

Viktor se narodil před sedmatřiceti lety v Praze. Čím si přál být jako dítě, už si nevzpomíná, podle rodičů ale chtěl prý pracovat na letišti. Když ovšem došlo na výběr střední školy, rozhodoval se mezi stavárnou, na niž dokonce udělal přijímačky, a oborem kuchař–číšník, pro který se nakonec rozhodl. „Myslel jsem si, že to bude větší pohoda. Někdo mi měl tenkrát dát facku a trochu mě srovnat,“ vzpomíná na to s odstupem. Po střední následovala ještě vyšší obchodní škola podnikatelská a pak nastoupil na vysokou školu hotelovou, tu už ale nedokončil.

Práci v gastronomii se Viktor věnuje od prvního roku na učilišti, tedy od svých patnácti let. „Naše škola měla svou prestiž a díky tomu i dobré vztahy s top gastro provozy, a tak jsem měl to štěstí, že jsem se dostal do restaurace Flambée v době její vrcholné slávy. V posledním ročníku jsem pak byl u zrodu nového projektu Bugsy’s v O2 aréně, kde jsem strávil několik let a postupně se vypracoval do vedení,“ zmiňuje alespoň dva podniky, v nichž působil.

V roce 2009 vyměnil práci za barem za obchodní činnost a nastoupil do společnosti S&B GastroTeam, která se zabývala dovozem prémiových produktů pro gastronomii. Když po pěti letech skončila, otevřel si se svou partnerkou Terezou Princovou kavárnu Selanka a se svým kamarádem Michalem Buriánkem založil společnost Vikeza gastro. Zatímco kavárna po dvou a půl letech kvůli nepříznivým podmínkám nájmu zavřela, Vikeza, jež se z velkoobchodu s nápoji záhy změnila na dovozce a distributora nealka, jede dál a úspěšně se rozrostla o divizi eventů. Dalším z jejich společných projektů je e-shop Idrinks.cz a v neposlední řadě také Mr. Brut, degustační bar s obchodem v Praze-Karlíně, jenž byl otevřen v roce 2019.

Když se Viktora zeptáte na koníčky, začne rodinou, poté přidá psa, běhání a cestování a skončí to zase u jídla a pití. „Gastronomie je pro mě kromě práce taky zábavou. Rád ochutnávám jak jídlo, tak pití. A protože to sdílím i na Instagramu, vyvinul se z toho hashtag #vikydoporucuje, podle kterého poznáte, kde mi chutnalo nebo kde mě to bavilo. Postupně to přerostlo do občasných článku a možná tuto aktivitu posunu ještě o jeden level dál,“ prozrazuje.

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat