60 vteřin s Honzou Martiníkem

05.06.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

V barové branži se Honza Martiník pohybuje bezmála dvě dekády, poslední dva roky ale barmanskou zástěru obléká už jen v roli ambasadora kubánského rumu Eminente. A právě Casa Eminente se stala stylovou kulisou pro jeho 60 vteřin před naší kamerou.

Honza se narodil před šestatřiceti lety v Ostravě a už od devíti mu bylo jasné, kudy se bude profesně ubírat – lákala ho totiž gastronomie. Původně chtěl být kuchařem, což byl i důvod, proč si podal přihlášku na hotelovou školu v Opavě. „Ve druháku jsem u Karla Mayera absolvoval barmanský kurz a okamžitě mi bylo jasné, že mým posláním není vaření, ale práce za barem,“ vysvětluje drobnou změnu kurzu. Za bar se pracovně poprvé postavil v Ostravě na Stodolní, a to ještě během střední školy. Na ni chtěl nejprve navázat studiem hotelnictví na Slezské univerzitě, nakonec ale v roce 2008 sbalil kufry a vyrazil do Prahy.

Ve výčtu barů, v nichž v Praze pracoval, převládají ty hotelové. Prvním byl BeBop Bar v hotelu Alcron, který Honza následně vyměnil za Cloud 9 v Hiltonu, kde strávil bezmála tři roky. Následovalo roční působení v Hemingway baru a po něm návrat do Alcronu, tentokrát už ale na manažerskou pozici. „Paralelně s tím jsem nějakou dobu provozoval v Litoměřicích kavárnu Kávovna. Bylo toho ale moc, a tak když jsem si musel vybrat mezi rodinou a byznysem, zvítězila pochopitelně rodina,“ prozrazuje na sebe.

Po čtyřech a půl letech v Alcronu Honza naznal, že je čas na změnu. Byl unavený z práce v noci, a tak barmanskou zástěru pověsil na hřebík a stal se obchodním zástupcem pro prémiové portfolio jedné z velkých alkoholových distribučních firem. Další obrat nastal před dvěma lety, kdy se stal ambasadorem nového kubánského rumu Eminente. „Má současná práce propojuje pozici ambasadora s rolí prodejního reprezentanta. Mám tak příležitost zúročit všechny své dosavadní zkušenosti, od barmanských dovedností přes ty prezentační a komunikační až po práci obchodního zástupce, jíž jsem se rovněž několik let věnoval,“ říká.

Volný čas Honza věnuje rodině, která se mu před půl rokem rozrostla – ke dvouletému synovi přibyla ještě dcera. Děti jsou současně důvodem, proč dal Honza sbohem Praze a odstěhoval se do Litoměřic, odkud pochází jeho žena. „Nějakou dobu jsme tu měli kavárnu a už tehdy se nám život tady líbil. Když se narodil syn, bylo pro nás přestěhování a pořízení vlastního bydlení jasnou volbou. Na malém městě se dětem bude vyrůstat líp než v Praze, kde je všechno moc hektické,“ objasňuje.

Kromě rodiny a práce si Honza najde čas i na profesní rozvoj. Přihlásil se na WSET School London, jež se zabývá vzděláváním v oblasti destilátů, vína a sake a svým absolventům uděluje mezinárodně uznávané certifikáty. Honzovi už se podařilo získat Level 3 Award in Spirits a Level 2 Award in Wines. „Pořád je na sobě co zdokonalovat,“ glosuje jejich obdržení.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat