Nové koktejly Baru 1931 jsou inspirované Zlínem

10.06.2022AtBars

Nejen britská královna si letos připomíná významné jubileum. Slaví ho i město Zlín, a to desetkrát tak dlouhé – první písemný záznam, který se o něm dochoval, je starý přesně 700 let. Bar 1931 při této příležitosti připravil koktejlové menu, které je městem a jeho reáliemi inspirované. Hosté tak mohou ochutnat, jak v podání barového týmu chutná Páternoster, Dřevák, Emil Z. nebo třeba Zlínská žárovka.

Bar 1931 byl otevřen v prosinci 2018 jako součást Bistrotéky Valachy. Situován je v centu města v Obchodním domě Zlín, který patří k zástavbě vybudované obuvnickou firmou Baťa. Rok, kdy byl dokončen a uveden do provozu, má bar v názvu. Před čtyřmi lety objekt prošel kompletní rekonstrukcí, během níž mu byla vrácena původní podoba. Prostor pro posezení nad dobrým koktejlem se našel v přízemí na jeho rohu, hosté tak mají výhled na legendární Baťův mrakodrap, a to jak přímo z interiéru, tak z prostorné celoroční venkovní zahrádky.

„Nahrává nám výborná poloha přímo v centru Zlína, kde se koncentruje nejvíce restaurací, a zároveň kousek od MHD i nádraží,“ podotýká šéfbarman Tomáš Petr a pokračuje: „Naši klientelu tvoří především lidé středního věku. O víkendu místní, přes týden pak hlavně byznysoví hosté, kteří do Zlína přijíždějí pracovně a ubytují se v okolních hotelech. Večer po práci si ještě v obleku zajdou na skleničku a na jídlo. Hodně nám pomáhá, že jsme součástí Bistrotéky Valachy, takže máme v baru i kvalitní jídlo, jehož nabídka kopíruje menu hlavní restaurace o poschodí výš. Jsme samozřejmě rádi i za studenty, Zlín je totiž také univerzitní město, těch k nám ale zatím tolik nechodí.“

Město jako zdroj inspirace / Kromě šéfbarmana Tomáše Petra, jenž sbíral zkušenosti mimo jiné i na zaoceánských lodích, kde strávil tři a půl roku, tvoří barový tým ještě barmani Miroslav Navrátil a David Duriš. Aktuální koktejlovou nabídku vymýšleli společně. Jde o čtvrté menu v pořadí, které Bar 1931 za dobu své existence má, a od těch předchozích se liší především zjednodušením přípravy koktejlů, ještě větší snahou o eleganci a důrazem na minimalismus, ale také kreativitou.

„Největší rozdíl je v tvůrčím přístupu k hlavnímu tématu, kterým jsou letošní oslavy 700 let od první písemné zmínky o Zlíně. Chtěli jsme k nim přispět způsobem, který je nám vlastní, a tak jsme se nechali inspirovat zlínskými osobnostmi a reáliemi a vymysleli jsme deset drinků, které je připomínají,“ objasňuje šéfbarman a pokračuje: „Každý z týmu si zvolil vlastní témata a na míru připravil originální koktejly. Pracovali jsme na nich dva měsíce a věříme, že se hostům budou líbit. Přispět by k tomu mohly i originální servisy, které jsme si pro některé z nich nechali vyrobit.“

Hravost barového týmu se ovšem neprojevuje jen ve způsobu, jakým drinky servíruje. Barmani experimentují s vlastními surovinami, k nimž patří třeba slaninová tinktura, pracují se sous-vide, nevyhýbají se ani klarifikaci a pro zdůraznění chuti využívají solného roztoku. Drinky vesměs vůbec nezdobí, popřípadě jen minimalisticky – snítkou bylinky či ovocným chipsem. Zabývají se ale jejich vůní, což dokládá například použití Flavour Blasteru či atomizéru s jahodovou esencí.

Koktejl v dřeváku a svítící žárovka / Velmi netradiční servis zvolil barový tým pro dva z deseti koktejlů. Patří k nim Dřevák, kombinace ginu, třešňového a fialkového likéru, citronové šťávy a sody vytvořená na počest Tomáše Bati. „Není snad Zlíňáka, který by neznal rčení dopadl jako Baťa s dřevákama. Právě dřeváky se staly legendárními jako zpočátku neúspěšný podnikatelský záměr, který ale po letech Baťova fabrika přece jen dokázala přetavit v úspěch,“ rozkrývá pozadí drinku Tomáš Petr. Koktejl se servíruje v lahvičce spolu se sklenkou, obojí je zasazené v dřeváku. „Bohužel jsme během příprav menu zjistili, že klasické dřeváky se dnes nedají běžně koupit, tak jsme si nechali u řezbáře Pavla Spurného ze sousední Březnice vyrobit nějaké na míru,“ dodává šéfbarman.

Druhým barovým hitem Instagramu se rychle stala Zlínská žárovka, další drink na ginu, tentokrát trnkovém, o jehož chuť se starají ještě domácí sirup z růžového pepře, brusinková bitters, citronová šťáva a růžová limonáda. „Jde o koktejl, který má odrážet vzhledovou jednoduchost, a přitom funkčnost typickou pro Zlín. Servíruje se ve skleničce ve tvaru žárovky, která se rozsvítí do cihlově červené barvy poté, co ji barman postaví před hosta na speciálně vytvořenou dotykovou destičku,“ objasňuje Tomáš Petr.

Na počest slavných Zlíňanů / Vizuálně zajímavý je pro hosty ještě třeba koktejl Emil Z., který je poctou legendárnímu českému běžci Emilu Zátopkovi, jenž v Baťově obuvnické firmě pracoval a ve Zlíně začal trénovat. Barový tým koktejlu propůjčil dvě barvy, pískovou a modrou, jež mají odkazovat na zabarvení dřívějších a současných běžeckých drah a sportovišť obecně. Jeho receptura sestává z tequily, limetové šťávy, sirupu z agáve, grepové limonády a espumy, jejíhož modrého zabarvení je dosaženo pomocí potravinářského barviva.

Slavného zlínského rodáka Josefa Abrháma a jednu z jeho nejslavnějších rolí připomíná koktejl Vrchní, jenž vznikl dlouhé týdny před hercovou smrtí, a tak Bar 1931 nelze podezřívat, že by se chtěl na smutné události přiživit. Právě naopak – jeho snahou bylo vzdát herci hold. „Koktejl Vrchní mícháme z melounového likéru, rumu infuzovaného ovocnými čaji, okurky, máty, citronové šťávy a ananasového džusu. Výsledkem je sladký, svěží a opojný drink, který by někdo možná označil za tzv. dámské pití. A právě to byl záměr, Josef Abrhám byl totiž jako knihkupec a falešný číšník ve filmu Vrchní, prchni! velkým milovníkem žen,“ vysvětluje šéfbarman.

Místní reálie a něco navíc na léto / Přímým odkazem na výročí Zlína je drink 700 Sedm set, jehož receptura snoubí rum, Malibu, meruňkový likér, kokosovou vodu, ananasový džus, limetovou šťávu a Angostura bitters se smetanou. Na závěr na jeho hladinu barmani posadí kouřovou bublinu s citrusovým aroma, která má symbolizovat nulu.

Z místních reálií si v Baru 1931 vzali inspiraci například ze sídliště Jižní Svahy. Koktejl Jižňáky se míchá ze slivovice z Navrátilovy pálenice, která stojí na jeho úpatí. Drink Holešovská plantáž zase odkazuje na vyhlášené jahodové plantáže nedaleko Zlína, kam místní jezdí na samosběr. Jahody jsou spolu s ginem, Campari a vermutem nedílnou součástí tohoto ovocného twistu na Negroni. Zajímavým inspiračním zdrojem se pro barový tým stal také nedaleký Baťův mrakodrap, přesněji jedna z jeho součástí – dodnes funkční páternoster. Stejnojmenný koktejl obsahuje Frangelico, ostružinový, pomerančový a mandlový likér spolu s citronovou šťávou.

Nové koktejlové menu bude hostům Baru 1931 k dispozici až do zimy. Jeho uvedení doprovodila speciální nabídka G&T. Novinkou je rovněž rozšířená řada nealko koktejlů. Přibyly v ní například Nevinné osvěžení, což je kombinace hroznového vína, bezinkového cordialu, limetové šťávy, máty a perlivé vody, nebo Yuzu Caipi, jež se míchá z yuzu pyré, kumquatů, limetové šťávy, jablkového džusu a perlivé vody.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat