Lidi z Baru budou trávit léto i pod širým nebem

16.06.2022AtBars

Na Lidi z Baru bude možné v létě narazit nejen v barech, které do této brněnské gastronomické skupiny patří, ale taky pod širým nebem. Na scénu se vrací Žardán stejně jako pouliční bar 4pokojů, v centru Brna stojí stánek Na Brno dobrý a na koupališti Riviéra Na Vlně Bar a Gril.

Tým baru Super Panda Circus už zkraje června pod Špilberkem znovu vybudoval Žardán. Místo pro něj našel stejně jako vloni v areálu Hlídky a provozovat ho bude až do poloviny září vždy od pondělí do čtvrtka mezi jedenáctou dopolední a půlnocí. „V denních hodinách chceme posloužit jako příjemná zastávka rodinám s dětmi. Dají si u nás kávu, stoprocentně ovocné limonády, nanuky nebo třeba čerstvé krájené ovoce. K večeru rozjedeme večírek,“ objasňuje provozní venkovního baru Michal Nevrlý. Hlad je v Žardánu možné zahnat třeba domácím sendvičem s grilovaným či uzeným masem nebo sýrem. Koktejly má v nabídce stejně hravé jako v baru samotném. Novinkou je gin pong, obdoba beer pongu, která se hraje s G&T, jehož ingrediencemi jsou Fakt Tonik! a letní gin, který pro Žardán destilovala Little Urban Distillery. „Hlavní roli v chutích našeho nového ginu hrají vedle jalovce meruňky, je to taková pocta vyhlášenému ovocnářství jižní Moravy. Představíme jej na oficiální opening party 16. června, kde zahraje i DJ,“ dodává Michal Nevrlý.

Návrat hlásí Lidi z Baru také na koupaliště Riviéra, kde si vloni poprvé vzali na starost kompletní gastronomickou nabídku. Letos zde budou až do 4. září za příznivého počasí provozovat Na Vlně Bar a Gril situovaný v zadní části areálu u splavu. Poznávacím znamením stánku s fast foodem z kvalitních surovin je už z dálky viditelné velké nafukovací srdce. Za hlavní hvězdu nabídky Lidi z Baru označují smashburger, který kuchař při přípravě na grilu „rozplácne“, aby maso na povrchu získalo krustu. „K vyzkoušení láká i hotdog s debrecínkou, čedarem a nakládanými rajčaty, dále hranolky poutine, sendvič s trhaným masem a spicy omáčkou nebo rybí sendvič s grilovaným filetem z tresky a medovou majonézou,“ vypočítává další položky z menu provozní stánku Martin Lambert. Co se koktejlů týče, vybírat je možné z deseti twistovaných klasik ve stylu Campari & Soda či Cuba Libre. Z šesti výčepních kohoutů tečou piva z pivovaru Zichovec, ale také grepová limonáda a perlivé víno.

Za zdi podniku vloni expandovaly i 4pokoje. Svůj designový street bar si na Pohořelci, který je od baru vzdálen zhruba sto metrů, vybudovaly také letos. Otevřený je od poloviny června a nezavře dřív než v polovině září. Kolemjdoucím i těm, kdo k němu zamíří cíleně, je k dispozici od středy do neděle mezi druhou odpolední a desátou večerní. Street Bar 4pokoje má podobu barevné kostky a patří k němu čtyři desítky míst k sezení. Koktejlová nabídka čítá deset položek a zahrnuje jak klasické drinky, třeba Zombie, Mojito a G&T, tak signature drinky, které barmani míchají z whisky Glenmorangie. Na čepu je pivo Kosmix a zakousnout se lze do drobného občerstvení ve stylu kanapek nebo chlebíčků. Kromě jídla a pití láká Street Bar 4pokoje na různé gastronomické i kulturní akce. V průběhu léta se jich uskuteční deset, a to pod jednotnou hlavičkou Eminente Pohořelec Fest.

Rozvalit se s letním drinkem na plážovém lehátku bude možné díky občerstvovacímu stánku Na Brno dobrý i přímo v centru města na náměstí Svobody. V provozu bude s krátkou pauzou ve druhé polovině června opět až do září. Ve všední dny se v něm lze občerstvit mezi třetí odpolední a desátou večerní, o víkendech bude otevřeno už od pravého poledne. Modrobílý stánek s šesti desítkami převážně růžových lehátek Brňané a návštěvníci moravské metropole najdou v okolí Skácelovy kašny. Lákat bude na čepované jarošovské pivo a nekomplikované ovocné koktejly. „Míchané drinky jsou našimi variacemi na letní světové klasik typu Aperol Spritz, Gin Tonic nebo Skinny Bitch. Chystáme i časově omezené akce s nabídkou sofistikovanějších koktejlů nebo pivních speciálů,“ upřesňuje provozní stánku Na Brno dobrý Tomáš Křemenák.

@mohlo by vás zajímat