Koktejly podle abecedy: M jako Manhattan

28.06.2022Tomáš Mozr

Audioseriál Koktejly podle abecedy, který AtBars.com přináší premiérově vždy jednou za měsíc, představuje v abecedním pořádku poutavé příběhy, jež se skrývají za více či méně známými klasickými koktejly. Písmeno M v něm snad ani nemůže zastupovat jiný drink než Manhattan.

Čtrnáctý díl série Koktejly podle abecedy nese jméno newyorského ostrova, jenž byl a je pro mnohé zdrojem inspirace, a tak se nelze divit, že se stal také předlohou pro jeden z nejslavnějších koktejlů všech dob. Příběh téhle klasiky je provázaný s vývojem vermutů ve Spojených státech, ale také s vývojem koktejlové kultury jako takové. Nese v sobě noblesu i trochu kontroverze, jelikož jeho autorství bývá mylně připisováno matce významného britského premiéra. Detaily a spoustu dalších zajímavostí se dozvíte z audiopříběhu, jenž je na onu podmanivou kombinaci whiskey, vermutu a bitters zaměřen.

foto: Anna Postnikova, audio: Jakub Ondříšek

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat