Mumm Ice Xtra se podává na ledu a s ovocem

02.07.2022AtBars

Šampaňský dům G. H. Mumm má ve svém portfoliu i moderní alternativu k champagne demi-sec, jež je určena primárně pro letní dny a chvíle odpočinku. Mumm Ice Xtra, jež je nově k dostání také v České republice, se servíruje ideálně na ledu a v doprovodu ovoce.

Champagne Mumm Ice Xtra bylo vyvinuto speciálně pro servis s ledem a pro případné využití v mixologii. V jeho odrůdovém složení dominuje Pinot noir doplněný o Meunier a Chardonnay, jež mu přidávají květinové a ovocné tóny. Ve sklepích šampaňského domu Mumm víno zraje minimálně 20 měsíců a po přidání dosážního likéru ještě další dva. Specifikem ledové novinky je dosážní likér z vín zrajících v sudech po karibských rumech, díky němuž se v chuti objevuje dotyk vanilky a cedru. Dosáž činí 35 g/l, Mumm Ice Xtra tak patří do kategorie demi-sec.

Pro Mumm Ice Xtra, jež se plní do bílých láhví s ikonickou červenou stuhou, je charakteristická zlatavě žlutá barva s jemnými jantarovými odlesky a živým perlením. Patří k němu i jemné dřevité aroma, jež přechází do exotických tónů vanilky s náznakem zralého manga a ananasu, které vyvažuje dotek pralinek a karamelek. V chuti se zajímavě snoubí sladší tóny medu, nugátu, pralinek a vanilky s dřevitými tóny cedru. Obsah alkoholu činí 12,5 %.

Ideální teplota pro servis Mumm Ice Xtra byla stanovena na 6 °C, servírovat by se proto mělo v namražené sklence nebo ideálně s přidáním několika kostek ledu. Jako ozdoba může posloužit ovoce, třeba grapefruit, mango nebo ananas, ale taky snítka bazalky. Pracovat se s ním samozřejmě dá i v koktejlech. K mání je Mumm Ice Xtra za cenu kolem 1350 Kč.

@mohlo by vás zajímat