Barová akademie: V Dead & mají koktejlový automat

05.07.2022DBA

Uplynulé dva roky na barovou branži dopadly velmi silně a měly významný vliv na změnu fungování celé řady podniků. Jejich majitelé byli nuceni změnit své zaběhlé způsoby uvažování a pustit se do hledání nových cest, jak oslovit hosty. V hongkongském baru Dead & se kupříkladu rozhodli zabojovat s konkurencí automatem na koktejly.

V poslední době se konkurentem barů a klubů v mnoha zemích světa staly obchody, kde si lidé nakoupí ready-to-drink nápoje a pak si je s přáteli vypijí někde venku nebo doma. Hongkongský dive bar Dead & svého soka identifikoval velmi rychle. S odkazem na známý řetězec obchodů 7-Eleven, které svou otevírací dobou od sedmi ráno do jedenácti večer patří do kategorie večerek, ho pojmenoval Club 7–11. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Posunuli jsme náš koncept směrem k high-volume podniku s nabídkou snadno a rychle dostupných drinků s sebou,“ objasňuje bar manager Jake Erder a pokračuje: „Snažili jsme se tak využít toho, že se nacházíme v blízkosti amfiteátru v Lan Kwai Fong, což je jedna z hlavních hongkongských čtvrtí, kam lidé chodí za zábavou, a zacílili jsme na publikum, které by si jinak koupilo drinky v nejbližší večerce.“

S sebou, ale z automatu / Aby Dead & dokázal udržet krok s velkou poptávkou a odlehčil své hodně zaneprázdněné barové stanici, nainstaloval do interiéru dva prodejní automaty s drinky v lahvích a plechovkách. Klasické i signature koktejly z místních barů v nich doplňují pivo a hard seltzery. Hosty novinka zaujala a nápad barového týmu u nich slaví jednoznačný úspěch. „Oba automaty jsme strategicky umístili tak, aby na ně bylo vidět z ulice, takže přitahují i pozornost kolemjdoucích,“ dodává Jake Erder.

Ovládání automatů je velmi jednoduché, k drinku se hosté dostanou doslova za pár vteřin. Kromě toho, že mají oba přístroje svůj podíl na lepší plynulosti servisu a obsluhy, fungují zároveň jako další chladnička, z níž lze doplňovat zásoby hlavního baru. Současně pomáhají generovat příjmy v době kolem zavíračky, kdy už personál nepřijímá nové objednávky. Zatímco barmani pomalu začínají uklízet, hosté si mohou v automatech zakoupit svůj poslední drink nebo i něco na cestu.

Jak přesně to může fungovat? / Prodejní automaty s nápoji se samozřejmě nehodí do každého baru. Každý, kdo o nich přemýšlí, si musí nejprve zodpovědět několik základních otázek: Zapadá automat do konceptu mého podniku? Roste v našem okolí poptávka po nápojích v plechovkách a láhvích? Podnikám v zemi a kultuře, jež je na konzumaci nalahvovaných koktejlů a ready-to-drink nápojů nastavená? V České republice zní bohužel odpověď na poslední otázku ne, prodej alkoholu z automatu zde zakazuje zákon. V úvahu by tak jeho využití připadalo v úvahu pouze na prodej nealkoholických koktejlů a dalšího nealko sortimentu.

V takovém případě by bylo prvním krokem vybrat vhodného dodavatele a udělat si průzkum, zda je výhodnější si automat koupit nebo jen pronajmout. Současně je dobré si zjistit, jaké formy podpory a školení možní dodavatelé nabízejí. Neméně důležité je rozhodnout se mezi modelem využívajícím platbu kartou a hotovostí, o snadnosti ovládání ani nemluvě. Další problém k řešení zní: Kam s ním? Ve velkých klubech je vhodné automat umístit na půl cesty k toaletám, aby se hosté s nápojem mohli vrátit rovnou na parket, a vyhnuli se tak frontám na baru. Oproti tomu v malých provozovnách by automatu slušelo nějaké prominentní místo, ideálně dobře viditelné z ulice. Neméně klíčové je doplňování zásob. I když automat funguje sám o sobě, na barovém týmu je hlídat jeho naplněnost a včas doplňovat zásoby. Vše musí být v dostatečném množství nachystané už před směnou, aby se v průběhu večera nebo noci nestalo, že něco dojde a hosté budou odcházet s prázdnou.

Nikka

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat