Na novince z pivovaru Proud se podílel Ovocňák

27.07.2022AtBars

Plzeňský experimentální pivovar Proud pokračuje v spolupráci s lokálními dodavateli. Tentokrát k výrobě piva přizval rodinnou firmu Ovocňák, jež mu dodala švestkový základ pro sezonní limitku. Výsledkem je Kisseláč Švestka ve stylu Berliner Weisse.

Firmu Ovocňák tvoří táta a dva synové Kořínkovi. Založili ji v roce 2011 s cílem vyrábět čistý ovocný mošt, k němuž postupně přibývaly další produkty – pyré, ovocné plátky, sušené ovoce, povidla a nejnověji výrobky z rakytníku. „Většinu ovoce pěstujeme ve vlastních sadech, které jsme založili v roce 2013, a na kvalitu surovin tak nejen dohlížíme, ale ji i sami určujeme. Šizených produktů a služeb je v Česku dost, a proto se snažíme přinášet kvalitu. Je to sice těžší cesta, ale my ji považujeme za jedinou správnou,“ zdůrazňuje Tomáš Kořínek ml.

Proud s Ovocňákem poprvé spolupracoval při výrobě Kisseláče Meruňka, na nějž pivovarníci použili jeho meruňkové pyré. Výsledkem druhé spolupráce je Kisseláč Švestka. „Švestky pocházejí ze sklizně v sadu, který má firma Ovocňák na farmě Beckov,“ objasňuje ředitel pivovaru Proud Michal Škoda. „Kisseláč Švestka je lehké pivo po všech stránkách. Vůně je svěží s nádechem po švestkách nebo po švestkových povidlech. Po napití je patrná příjemná kyselost, která nezkřiví tvář, ale naopak nechá vyniknout jemný kyselý charakter i sladový základ,“ dodává sládková Proudu Lenka Straková.

@mohlo by vás zajímat