Nikka Perfect Serve je zpět a chystá se objevovat

28.07.2022AtBars

Po dvouleté covidové pauze se letos opět uskuteční soutěž Nikka Perfect Serve, jež kromě koktejlového umění prověřuje také komunikační dovednosti barmanů a schopnost čelit za barem mnohdy i obtížným situacím. Letošní téma zní Discovery a možnost přihlásit se máte právě teď.

Nikka Perfect Serve se pořádá už od roku 2010. Zatímco pět posledních ročníků byla Česká republika na úrovni regionů součástí středoevropského klání, letos budou mít barmani z českých a moravských barů regionální kolo jen sami pro sebe. Máme tak jistotu, že na mezinárodním finále, které se uskuteční 28. a 29. listopadu v Itálii, budeme mít svého zástupce. Dostane tam šanci zabojovat o cestu do Japonska, kde kromě vítěze také druhý v pořadí navštíví palírny Joiči a Mijagikjó a samozřejmě i několik tokijských barů.

Postavit se konkurenci v podobě třinácti barmanů z různých zemí Evropy, USA a Austrálie bude mít ale až ten, kdo obstojí v českém národním kole. Prvním krokem je registrace do soutěže, a to nejpozději 17. srpna. Přihlásit se je možné jen a pouze na webu nikkawhisky.eu pod záložkou Nikka Perfect Serve. Kromě základních kontaktních informací je k přihlášení potřeba také receptura signature koktejlu na bázi některého z produktů značky Nikka doplněná o příběh, který vysvětlí, jak drink naplňuje letošní téma, jež zní: Discovery. „Po období izolace a různých omezení jsou tu opět chvíle, kdy máme možnost se scházet a objevovat. Po barmanech a barmankách proto chceme, aby uplatnili svou kreativitu a vymysleli drink, který hostovi otevře oči a umožní mu něco nového nebo inspirativního objevit,“ objasňuje Kryštof Hordina, brand manager značky Nikka a zástupce společnosti Ultra Premium Brands, která je jejím českým distributorem. Záběr produktů, s nimiž lze pracovat, je poměrně široký. Vybírat je možné mezi Nikka From the Barrel, Nikka Coffey Grain, Nikka Coffey Malt, Nikka Coffey Gin, Nikka Coffey Vodka, Nikka Days, Yoichi Single Malt, Miyagikyo Single Malt a Taketsuru Pure Malt.

Ze všech přihlášených bude na základě receptury a příběhu vybráno deset nejlepších, na něž čeká 20. září v Praze české národní finále. Předcházet mu bude seminář, který povede Nikka Brand Hospitality Advocate Stanislav Vadrna, jenž je letitým zástupcem značky Nikka a také duchovním otcem soutěže. Vysvětlí v rámci něj mimo jiné i dva základní principy, z nichž vychází japonská pohostinnost – omakase a ichi-go a ichi-e. A právě pohostinnost bude vedle koktejlu, komunikace, stylu práce, znalosti produktů a komunikačních dovedností součástí hodnocení soutěžících.

Za soutěžním barem stráví každý z finalistů patnáct minut. Kromě ingrediencí potřebných pro svůj drink a základních barmanských pomůcek si za něj nemůže donést nic – zakázané je například vlastní sklo. To ale zdaleka není jediná „komplikace“. Úkolem finalistů rovněž bude čelit třem porotcům, kteří svým chováním simulují běžný večer v baru, během kterého se může přihodit cokoliv. „Ve hře jsou různé modelové situace, třeba ta, kdy přijdou do baru dva fotbalisti a doráží na ně fanoušek, který se s nimi chce fotit, nebo když dva manažery, kteří si zašli na drink, obtěžuje opilý host,“ uvádí pár příkladů Kryštof Hordina. Na soutěžícím je, aby vzniklou situaci ukočíroval a současně dokázal jednomu z porotců naservírovat svůj signature drink, druhému na místě vymyšlený twist na klasiku nebo klasický koktejl, jenž bude odpovídat jeho roli, a třetímu single malt whisky (Yoichi nebo Miyagikyo) v preferované podobě (čistou, s ledem, jako highball nebo tzv. mizuwari…). Očekávat musí také zvídavé otázky vztahující se k historii značky Nikka, jejím produktům a palírnám. Ten, kdo obstojí nejlépe, si na konci listopadu sbalí kufry a vyrazí na mezinárodní finále.

„Čas od času se setkávám s tím, že mají barmani ze soutěže Nikka Perfect Serve respekt a trochu se jí bojí, protože přesně nevědí, co je čeká. Mají pocit, že se na ni nelze předem připravit. To ale není tak docela pravda. Připravují se na ni totiž každý večer, každou směnu a pokaždé, když si stoupnou za bar. Osobně se domnívám, že jde o soutěž, které má velkou vypovídací hodnotu a soutěžícího prověřuje nejen jako barmana, ale také jako člověka,“ dodává Kryštof Hordina s tím, že pokud má k Nikka Perfect Serve kdokoliv jakékoliv otázky, rád mu je na e-mailu krystof.hordina@upb.cz zodpoví.

@mohlo by vás zajímat