Monin Cup bude o nezapomenutelných zážitcích

29.07.2022AtBars

K soutěžím, jež se po covidové odmlce znovu vracejí na barovou scénu, patří Monin Cup. Jeho letošní ročník se nese v duchu motta Sharing Memorable Moments a zapojit se do něj mohou pouze barmani a barmanky, kterým je méně než sedmadvacet let.

Monin Cup #22 je mezinárodní soutěží zaměřenou na mladé barové talenty. Otevřen je pouze barmanům a barmankám, kteří už dovršili věkovou hranici osmnácti let, zároveň jim ale není více než sedmadvacet. „Vítány jsou samozřejmě i úplně nové tváře. Přihlásit se mohou třeba studenti gastronomických škol nebo jejich čerství absolventi, kteří si právě užívají poslední prázdniny,“ říká český ambasador značky Monin Honza Zlámaný, a lehce tím naráží na skutečnost, že uzávěrka přihlášek je ještě teď v létě – stanovena byla na 18. srpna. Registrace drinků do soutěže probíhá prostřednictvím webu České barmanské asociace, do jejíž Czech Bartenders League se výsledky klání započítávají.

Úkolem soutěžících je vymyslet koktejl na téma Sharing Memorable Moments, tedy takový, který zaútočí na všechny smysly a nebude na něj možné hned tak zapomenout. „Rádi bychom, aby barmani a barmanky o svém drinku přemýšleli jako o koktejlovém zážitku. Měl by být něčím výjimečný, aby žil v myšlenkách porotců a publika ještě dlouho po skončení soutěže. Měl by stimulovat všechny smysly a iniciovat jedinečný okamžik, který prožijeme všichni společně. A měl by také odrážet jejich osobnost a vtáhnout nás do jejich světa,“ objasňuje Marek Švarc, spolumajitel společnosti Zanzibar, jež jakožto dlouholetý distributor sirupů a dalších produktů francouzské značky Monin soutěž v České republice pořádá.

Soutěžní koktejl musí obsahovat alespoň jeden produkt značky Monin (sirup, pyré, koncentrát nebo likér), a to v minimálním množství 10 ml. Výběr dalších ingrediencí je na soutěžících, nesmějí však značce Monin přímo konkurovat. Celkem může receptura obsahovat pouze šest surovin, z nichž maximálně jedna může být domácí. Pokud se soutěžící rozhodnou udělat domácí sirup, cordial nebo shrub, musí být jejich základem některý z produktů Monin. „Hledáme nezapomenutelný koktejl, a tak se dá předpokládat, že budou chtít barmani a barmanky pracovat s originálními příchutěmi našich produktů. Vzhledem k šíři portfolia značky Monin se může stát, že pro ně ne všechny budou snadno dostupné. V takovém případě jim nabízíme možnost zaslání. Stačí, když mě s dostatečným předstihem kontaktují na e-mailu zlamany@monin.cz,“ podotýká Honza Zlámaný.

Počet soutěžících je omezen na třicet, s přihláškou do Monin Cupu #22 a odevzdáním receptury se proto nevyplatí otálet. Už během registrace také musejí barmani a barmanky učinit volbu, zda se chtějí zapojit do pražského semifinále, které bude 22. srpna hostit bar Crazy Daisy, nebo do toho olomouckého, jež se uskuteční 29. srpna v Black Stuffu. V obou případech bude soutěžní drinky hodnotit tříčlenná porota, v níž kromě Honzy Zlámaného usednou dva zkušení barmani – Václav Abraham, který od letošního roku pracuje přímo pro společnost Monin, a Jaroslav Modlík, jenž je dlouhá léta součástí týmu AnonymouS Concept.

Do finále, které je naplánováno na září a uskuteční se v brněnském centru CBA Abzac, postoupí dvanáct soutěžících. Rozhodovat bude počet získaných bodů, nikoliv pořadí v dané části semifinále. Soutěžit budou moci dál se stejným drinkem, mohou ale také o vítězství zabojovat s upravenou nebo úplně novou recepturou. A svoji prezentaci si budou muset připravit v angličtině, jelikož v porotě Jaroslava Modlíka nahradí Martin Schlamberger, area sales manager společnosti Monin pro Českou republiku, Slovensko a Švýcarsko.

Odměnou pro vítěze bude kromě několika věcných cen cesta na mezinárodní finále Monin Cupu #2022, jež proběhne 6.–7. prosince ve Francii. Součástí odměny pro druhého v pořadí je prize money ve výši 5000 Kč, soutěžící na třetím místě obdrží o dva tisíce méně.

@mohlo by vás zajímat