Na konci srpna bude brázdit Vltavu ginová loď

05.08.2022AtBars

Jako symbolické zakončení léta bude pojata tříhodinová plavba lodi Hamburg po Vltavě, která se uskuteční poslední srpnovou sobotu v Praze. Určena je primárně milovníkům ginu a koktejlů na jeho bázi, což je ostatně patrné už se samotného názvu akce – Ginmanie.

Za projektem Ginmanie stojí nová společnost GEK_Catering, kterou se rozhodli založit Richard Vandlík a Tomáš Prückner, a dlouholetý distributor prémiových toniků Double Dutch Vikeza Gastro v čele s Viktorem Šolcem. „Nápad na uspořádání podobného eventu jsem v hlavě nosil už několik let a letos jsme se s Tomášem konečně rozhoupali k tomu ho zrealizovat. Následovala schůzka s Viktorem, který zas nosil v hlavě projekt Ginmanie, a tak nám to do sebe všechno pěkně zapadlo,“ objasňuje Richard a pokračuje: „Naším cílem je uspořádat originální akci, jež nabídne k ochutnání více než tři desítky ginů, prémiové toniky a limonády a samozřejmě také koktejly.“

Richard s Tomášem se gastronomickým zážitkům na vodě, včetně ginových plaveb, věnují na vlastní lodi Arwen, ta však pojme pouze deset hostů. V tomto případě jsou ambice organizátorů o poznání větší, a tak se rozhodli si pronajmout restaurační loď Hamburg, na kterou se může nalodit až stovka pasažérů. Na Vltavu vypluje 27. srpna v sedm hodin večer z Dvořákova nábřeží v místech u Nemocnice Na Františku. Na stejné místo se vrátí po třech hodinách a pak bude party dál pokračovat až do jedné v noci.

Cena vstupenky činí 699 Kč a zahrnuje welcome drink a občerstvení od bistra Špejle. Drinky v ceně od 135 do 165 Kč se budou kupovat zvlášť. Na třech barech je kromě Richarda s Tomášem, kteří jsou oba zkušení barmani, bude míchat také zakladatelka Ladies Flair Teamu Vanda Spoustová. Prim mezi nimi budou hrát G&T a další osvěžující highbally nebo spritzy, na menu ale nebudou chybět ani další klasiky jako třeba Negroni. „Z českých ginů budeme mít v nabídce například ten z pražské palírny Garage 22, ale taky OMG Martina Žufánka nebo třeba gin Dlabka ze Svijanského Újezdu. Hrát si budeme rovněž s giny ze Španělska a Japonska a na barovém displeji bude mít své zastoupení pochopitelně také Velká Británie a Nizozemsko,“ přibližuje záběr lodního menu Richard. Atmosféru Ginmanie podkreslí DJ Nonalis a DJ Holly The Big. „Chystáme i několik překvapení, takže o zábavu určitě nebude nouze,“ uzavírá Richard.

@mohlo by vás zajímat