60 vteřin s Richardem Vandlíkem

09.08.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Kdyby se měl Richard Vandlík rozhodnout mezi šejkrem a kormidlem, bylo by to velké dilema. Spojil proto obojí dohromady a pořídil si loď, na níž pořádá zážitkové plavby plné dobrého jídla a pití. Tím ale jeho profesní aktivity zdaleka nekončí – i do šedesáti vteřin se nám vešly pouze některé z nich.

Richard Vandlík se v rodných Košicích původně pustil do studia počítačové podpory strojní výroby, což je obor, který absolvoval na tamní průmyslovce. Přihlásil se i na Vysokou školu technickou, tu ale záhy vyměnil za barmanské řemeslo. Na úplném začátku byl kurz Miloše Trettera, který Richardovu profesnímu životu udal nový směr. Nejprve pracoval jako barback v baru Cloud 9 situovaném v nejvyšším patře pražského hotelu Hilton a za barový pult se následně postavil v roce 2012 v tehdy nově otevřeném baru Red Rabbit v Praze-Vršovicích. Jeho další pracovní štací byla šestnáctipatrová zaoceánská loď Celebrity Reflection, na kterou se nalodil 6. října 2014 v italském přístavním městě Civitavecchia a strávil na ní přes půl roku.

K návratu domů se rozhodl hlavně kvůli přítelkyni Simoně, s níž se seznámil krátce před odjezdem na moře. Dnes jsou z nich manželé, mají tříměsíčního syna a Richard se znovu plaví po vodě – teď už ale v Praze po Vltavě a na vlastní lodi. „Koupil jsem ji od pána, který si ji sám navrhl a doma v garáži z nerezu postavil. Dal jí jméno po nezničitelné elfce z Pána prstenů a já se jí ho rozhodl ponechat,“ objasňuje Richard, jenž na Arwen sám odvedl velký kus práce, než ji v roce 2019 začal používat k zážitkovým plavbám, které zahrnují víkendové brunche, degustace destilátů, šumivých vín i piva. V nabídce má rovněž gintonikovou plavbu, stejně jako rozlučky se svobodou a další soukromé akce.

Kromě lodě si Richard pro účely podnikání v oblasti cateringu pořídil a zrekonstruoval ještě starý Citroën HY. „Vybavili jsme ho mimo jiné i chladicím zařízením pro čepování piva a koktejlů a nabízíme ho k pronájmu. Letos v létě se z něj třeba na karlovarském filmovém festivalu čepovalo pivo z minipivovaru Proud,“ dává jeden z příkladů možného využití. Současně se už během doby covidové rozhodl o své zkušenosti s food trucky podělit s ostatními a začal se věnovat konzultační činnosti.

Partnerem v podnikání se Richardovi stal Tomáš Prückner, jenž je zkušeným barmanem s celou řadou flairových trofejí, ale také výtečným kuchařem, a tak se na lodi Arwen kromě role prvního důstojníka ujal ještě role šéfkuchaře. „Zakládáme společnost GEK_Catering, která se bude věnovat různým formám cateringu včetně personifikovaného pro menší skupiny do třiceti hostů, stavbě mobilních barů na míru, gastro konzultacím, pořádání eventů a barmanských kurzů,“ objasňuje. Aktuálně se podílejí kupříkladu na projektu Ginmanie, kterou bude na konci srpna hostit loď Hamburg, a ve Street Art Baru v Riegrových sadech pořádají pop-up s ginem Tanqueray a toniky Double Dutch.

Ve svých jednatřiceti si ovšem Richard uvědomuje i význam odpočinku a rodiny. „Po narození syna se změnil můj pohled na rodinu a čas. Uvědomil jsem si, že je mou povinností vychovat z něj dobrého a pracovitého člověka, který jednou určitě dokáže víc než já,“ uzavírá.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat