Nový Red Pif našel své místo v Praze na Andělu

12.08.2022AtBars

Na pražskou gastronomickou scénu se vrací restaurace Red Pif. Z centra Prahy se ale přesunula na Smíchov, má nové spolumajitele a kromě francouzské kuchyně se v ní vaří také česká jídla. A právě to je i jeden z důvodů, proč nabídku vín doplnila čepovaná plzeň.

Red Pif v Praze na Andělu je nástupcem vinného baru s restaurací, který po léta sídlil v Praze na Starém Městě v ulici U Dobřenských. Už je to ale nějaký ten pátek, co byl uzavřen. Jeho majitel Milan Bartoš, jehož doménou jsou zejména francouzská vína, se však myšlenky na jeho znovuotevření nevzdal. Nové prostory našel na Smíchově v budově Zlatý Anděl, a to v místě, kde dříve bývala Potrefená husa. Do realizace projektu se na počátku letošního roku navíc nepustil sám, ale s majiteli pražských restaurací Mincovna, Tiskárna či U Tellerů. Podobu interiéru, v němž dominuje hrubě opracované smrkové dřevo, společně svěřili Jakubovi Fišerovi a Markovi Schneiderovi z ateliéru Aulík Fišer architekti.

Nové místo a spolumajitelé ovšem nejsou jedinou změnou, jíž Red Pif prošel. Jiný je i koncept, francouzskou kuchyni a širokou nabídku převážně francouzských naturálních vín nyní doplňují pokrmy české kuchyně a čepovaná plzeň. Kuchyni dostal na starost šéfkuchař David Kalina, jehož jméno je spojeno jak s Mincovnou a Tiskárnou, tak s restaurací U Tellerů.

Při sestavování menu dal větší prostor specialitám země galského kohouta, a tak v něm hosté najdou třeba krevetami plněné beignetky, cibulačku, alsaský cibulový koláč, šneky po burgundsku, kachní jelito pečené na hruškách a calvadosu, kohouta na víně nebo třeba jehněčí pečené na rajčatech a bylinkách. Sladkou tečkou pak může být například île flottante servírovaný s vanilkovou omáčkou, mandlemi, pistáciemi a kandovanou pomerančovou kůrou.

@mohlo by vás zajímat