I druhý vítěz Diplomático & Co. poletí do Venezuely

13.08.2022AtBars

Semináře v pražském řemeslném pivovaru a moravské vinotéce v první polovině září zahájí druhý ročník soutěže Diplomático & Co. Jejím hlavním tématem bude stejně jako vloni udržitelnost, jež jde ruku v ruce s lokálností, a cenou pro vítěze opět cesta do Venezuely.

Soutěž Diplomático & Co. měla premiéru v loňském roce. Díky koktejlu Podzim u babči, který namíchal z rumu Diplomático Planas, domácího sirupu ze špendlíků a šťovíkové sody, ji vyhrál David Frühauf, v té době barman pražského baru AnonymouS. Součástí jeho výhry byla cesta do Venezuely, kterou spolu s vítězi soutěže z dalších dvou desítek zemí světa absolvoval letos v únoru. Zahrnovala návštěvu palírny společnosti DUSA, výrobce rumu Diplomático a ginu Canaïma, ale také relaxační pobyt v resortu Parque Nacional Morrocoy spojený s plavbou po Karibiku. „DUSA Company mě zaujala svým přístupem k přírodě a životnímu prostředí, z nějž by si mnohé palírny všude po světě mohly vzít příklad. Odpad ze vstupních surovin například slouží jako krmivo na buvolí farmě, siřičitan, který vzniká při rmutování, se odčerpává a následně využívá jako palivo a horké páry, které se tvoří při destilaci, pohánějí turbíny, jež slouží jako generátor elektrické energie. Stejně tak mě dostal gin Canaïma, který podporuje kmeny žijící v amazonském pralese, jejichž příslušníci pomáhají s ručním sběrem botanicals,“ líčí své dojmy z cest a pokračuje: „Zmínit musím až neuvěřitelnou pohostinnost rodiny Ballesterosových, díky níž jsme si v cizí zemi připadali jako králové. Byla to jedna z nejúžasnějších věcí, které jsem kdy zažil.“

Spousta zážitků z cesty do země situované na severním pobřeží Jižní Ameriky čeká i na vítěze druhého ročníku Diplomático & Co. Téma zůstává stejné – udržitelnost, zero waste a lokální suroviny. Pár změn na barmany a barmanky, kteří se do soutěže rozhodnou zapojit, ale přece jen čeká. Pracovat tentokrát budou s rumem Diplomático Mantuano a ginem Canaïma. O postup do finále se tudíž nebudou ucházet s jedním drinkem, ale se dvěma. Povinnou lokální ingrediencí jejich soutěžních koktejlů bude české či moravské pivo nebo víno, záleží ale jen na nich, jakou mu dají podobu. Aby se do tématu snáze dostali, uskuteční se v první polovině září dva semináře – první je naplánován na 8. září a hostit ho bude břeclavská vinotéka Moravský sommelier, další proběhne 15. září v pražském pivovaru Hostivar H2. Účast alespoň na jednom z nich je povinná, kdo bude mít čas a zájem, může zavítat na oba.

Čas na vytvoření koktejlových receptur dostanou soutěžící do 29. září, do kdy je spolu s jednou společnou fotografií obou drinků musejí zaslat na e-mail českého ambasadora rumu Diplomático a ginu Canaïma Lukáše Hanzla. Album všech přihlášených drinků bude zveřejněno na facebookovém profilu Diplomático & Co., který je důležitým komunikačním nástrojem soutěže. Bodovaným úkolem barmanů a barmanek ale zároveň bude promovat své koktejly na svých sociálních sítích.

Na přelomu října a listopadu budou následovat tři semifinálová kola, dvě v Praze (25. a 26. října v karlínském Warehouse #1) a jedno v Brně (1. listopadu v Atelier Bar & Bistro), z nichž postoupí pět barmanů s největším počtem nasbíraných bodů. Ve finále, jež bude 29. listopadu hostit pražský klub Jazz Dock, je doplní tři slovenští barmani či barmanky. Společnost Ultra Premium Brands, jež je organizátorem soutěže, totiž nově Diplomático distribuuje také na slovenském trhu, a tak se pro letošní rok rozhodla obě klání v samotném závěru propojit a vyslat do Venezuely jednoho společného vítěze.

Prvním krokem k vítězství v soutěži určené všem barmanům nad 18 let, kteří aktivně působí v některém z barů v České republice, jenž má zalistované rumy Diplomático a gin Canaïma, je registrace na úvodní seminář v Praze nebo na Moravě, případně na oba dva. Hlásit se lze už teď u Lukáše Hanzla (lukas.hanzl@upb.cz), a to nejpozději do 4. září v případě moravského semináře a do 12. září v případě toho pražského.

@mohlo by vás zajímat