Až opadne vlna ginu, nastane doba pálenek

28.08.2022AtBars

Už pár let patří k vyhledávaným českým on-line prodejcům alkoholu společnost Lihovárek.cz. Její doménou jsou od samého počátku lokální ovocné pálenky, na něž se nově chystá zaměřit také jako distributor. Věnován jim bude i říjnový Pálenkafest spolu se soutěží Pálenka roku, v jejíž porotě by měli usednout také barmani, na které se chce Lihovárek.cz do budoucna rovněž zaměřit. „Budeme rádi tím, kdo jim svět ovocných destilátů blíže představí. Naučíme je poznat dobrý destilát od špatného, odhalit a pojmenovat případné vady. A věřím, že oni zase nás naučí najít k pálence partnery do drinku,“ říká jeden ze dvou spolumajitelé společnosti Jakub Gottwald.

Kdy a s jakými ambicemi Lihovárek vznikl?

Lihovárek vznikl 30. září 2017, kdy jej můj společník dostal jako svatební dar. Poté se s ním ovšem skoro dva roky kvůli našemu pracovnímu vytížení nic moc nedělo. Až 7. února 2019 jsme založili společnost, vyhradili si pro projekt trochu víc času a začali pomalu růst. Idea byla od začátku jednoduchá – dostat kvalitní české produkty do hospod. Tam tehdy nebyly a teď to není o moc jiné. Česká gastronomie udělala za posledních dvacet let obrovský kvalitativní skok, a přestože ho lihovarnická produkce udělala také, gastro ji zcela přehlíží. Postupem času získala naše vize širší záběr. Enviromentální. Proč sakra pijeme slazené rumy z druhého konce světa, když tu mám kvalitativně podstatně lepší destiláty z ovoce?

Kdo kromě vás za Lihovárkem stojí a jaké bylo vaše původní profesní zaměření?

Kolega Zdeněk Linc je marketér se zaměřením na výkonnostní kampaně, které řídil třeba v Rohlíku, Petcentru nebo Slevomatu. Já jsem toho prošel víc. Moje poslední pozice se marketingu také nějak dotýkaly. Řídil jsme projekty v Shoptetu, Bageterii Boulevard nebo ve firmě, která provozuje poptávkové systémy. Nově nás dva majitele doplňují ještě investiční fondy Startguide a Meriton, které do Lihovárku počátkem letošního roku vstoupily.

Co Lihovárek primárně odlišuje od podobných e-shopů?

Primárně nás odlišuje to, že nejsme e-shop. Ano, jako e-shop jsme začali, ale teď jsme platforma či, chcete-li, partner lihovarů. Pomáháme jim v mnoha oblastech – konzultujeme packaging, vyvíjíme produkty… Jsme distributor čili pomáháme jim také obchodně v akvizici gastro podniků. Dokážeme jim rovněž poradit s tvorbou a realizací reklamních kampaní a v neposlední řadě jsme se rozhodli uspořádat festival a soutěž destilátů. A ano, samozřejmě i nadále provozujeme největší e-shop s kvalitním českým alkoholem. Díky tomu, jak úzká naše spolupráce s lihovary je, máme produktovou znalost, které nemůže nikdo konkurovat. Víme, pro kterou slivovici je švestka kvašena s peckou a pro kterou bez. Víme, odkud pochází meruňka pro tu kterou meruňkovici. Někdy víme, i jakou měl palič náladu při destilaci dané šarže. Mimoto jsem tajemníkem Unie Destilatérů, což samovolně také vede ke kontinuálnímu zvyšování degustátorské kvalifikace.

Jak se v běhu let rozšířil záběr vaší nabídky? Co všechno v ní lze nalézt? A po čem je aktuálně největší poptávka?

Naše nabídka se neustále rozšiřuje. Začínali jsme s padesáti produkty, teď jich máme kolem tisícovky. Roste i počet palíren a jejich produktů. Nejvíce položek u nás představují ovocné destiláty. Vede samozřejmě klasika jako slivovice, hruškovice, meruňkovice či jablkovice. V nabídce ovšem máme třeba i pálenky z ananasu, banánů nebo vzácné oskeruše. Za posledních pár let obrovsky narostla rovněž kategorie ginu. A nutno dodat, že v České republice máme giny skvělé. Samozřejmostí jsou likéry, hořkobylinné jako třeba Jakamarus i sladké, mezi nimiž je klasikou kmínka. Velký boom čeká v příštích letech českou whisky. Největší poptávka je a bude po slivovici s hruškovicí. Do prodejů ale také promlouvá sezona, například léto je jasně v režii ginů a zima bývá hodně o zázvorových likérech. Občas vyskočí nějaká trendová záležitost – v pálenkách to letos přes léto byla třeba ananasovice.

Na ovocné pálenky kladete od počátku velký důraz. Proč jste vsadili právě na ně?

Důvodů je hodně. V první řadě je to proto, že pálenky jsou naše. Budu parafrázovat klasika: Ať si kdo chce, co chce říká, ať si rumař slzy utírá, k dokonalé české krajině patří ovocná pálenka jako k velbloudovi hrb. To mě vede k druhému důvodu, jímž je česká krajina. Ovocné stromy z ní mizí – za deset let jsme plochou sadů na polovině a tento trend stále pokračuje. Nebylo by hezké pít to české a dělat tím lépe naší zemi? Třetím důvodem je fakt, že jsou prostě dobré. Spousta lidí má bohužel zkušenost s nedobrou domácí samohonkou, na jejímž základě si myslí, že pálenka je drsná, nedobrá věc. Opak je pravdou.

Kromě prodeje se hodně zaměřujete i na osvětu. Co všechno děláte nebo plánujete dělat?

Natáčím podcast opití.cz, který jsem teď bohužel kvůli nedostatku času musel trochu upozadit. Edukativní jsou vlastně i moje krátké videokošty, které publikujeme na YouTube, Facebooku a občas i na Instagramu. Nicméně tou hlavní akcí, která, jak věříme, přinese osvětu laické a vlastně i odborné veřejnosti, bude Pálenkafest, který pořádáme na podzim v Pražské tržnici. Jeho součástí bude soutěž Pálenka roku – klání profesionálních lihovarů, v rámci nějž zkušení degustátoři vyberou ty nejlepší destiláty z České republiky.

Čím to podle vás je, že jsou ovocné pálenky v gastronomii tak trochu Popelkou?

Abych byl upřímný, moc si to nedokážu vysvětlit. Pálenky vykazují nepopiratelnou kvalitu. Víme, že host je chce. Proč je nechce provozní či majitel? Vnímám snad jen tři možné důvody. Tím prvním je nechuť cokoliv měnit. Druhým cena, protože kvalitní destilát něco stojí. A i v gastru část lidí vnímá pálenku jako lidovou věc za pár korun. To je trochu dluh obrovského nelegálního trhu, který především na Moravě kvete. A třetím důvodem je marketing – hospodští kupují to, co vidí v televizi a na billboardech. Rozpočty na takovou reklamu mají velké značky s mainstreamovým produktem, tak kupují ten. Jsem ale stoprocentně přesvědčený o tom, že už se blýská na lepší časy. Hospody zájem mají a samy se nám ozývají. A tam, kam přijdeme, se vždy minimálně nechají vzdělat v oblasti. Většinou ale rovnou i koupí nějaké láhve.

Kromě on-line shopu máte také kamennou prodejnu. Kde se nachází a co víc kromě možnosti nákupu v ní zákazníkům nabízíte?

Obchod máme na Velké Ohradě v Praze. Je to kousek od Nových Butovic, procházkou k nám člověk dojde za pár minut z metra Lužiny. Ve skutečnosti jde především o náš sklad, který zároveň zahrnuje kolem 80 m2 prodejní plochy. Výhodou je okamžitá možnost vyzvednutí zakoupeného zboží. Po zavíračce v obchodě pořádáme řízené degustace, případně školení pro naše zákazníky z gastronomie.

Nově jste také distributorem destilátů. Co vás přimělo k tomuto kroku?

Distributorem jsme se chtěli stát hned od začátku, jelikož prvotním impulzem našeho podnikání byla absence dobrého českého pití v gastronomii. Ovšem dosáhnout na statut distributora není a nebylo levné. Dnes to člověka stojí půl milionu, spoustu papírování a následně vyplňování šíleného ORO systému celní správy. Dříve ta částka byla desetkrát vyšší, což vlastně do značné míry může i za to, že pálenky v gastronomii nejsou – nikdo je tam dlouho nedodával. My jsme distributorem od léta letošního roku čili velmi krátce.

Jak se tím rozšíří záběr vašeho podnikání? Jaké značky máte v distribuci a proč právě ty?

Distribuce nám přidala vlastně jen osobní prodej, který jsme doposud nerealizovali. Zahrnout do něj lze i konzultace v oblasti sortimentu českého alkoholu obecně. V distribuci máme zhruba čtyři desítky řemeslných lihovarů, a to takové, u kterých dokážeme garantovat kvalitu a víme, že nevyprodukují nic špatného. A pokud by se tak, nedej bože, stalo, pak ten produkt prostě ze sortimentu vyřadíme.

Jak velká firma aktuálně jste? A budete se v souvislosti s distribucí rozrůstat?

Aktuálně je nás pět. Věřím, že v krátké době nabereme ještě kolegu na obchodní pozici a kolegu pro eventovou činnost.

Myslíte v rámci svých aktivit taky na barmany?

Jedním z našich velkých aktuálních projektů je zmíněný Pálenkafest. Akce, která svým rozsahem nemá obdoby, proto věřím, že přitáhne také pozornost barové komunity. Ostatně barmani by měli zasednout i do poroty soutěže Pálenka roku. Mimo to samozřejmě budeme bary oslovovat stejně jako jiné gastro podniky. Máme barmanům co nabídnout. Vlastně jsem se ještě nesetkal s barmanem, který by mi řekl, že pálence rozumí. Spíše mě vítají slovy, že tomu vůbec nerozumějí. My budeme rádi tím, kdo jim svět ovocných destilátů blíže představí. Naučíme je poznat dobrý destilát od špatného, odhalit a pojmenovat případné vady. A věřím, že oni zase nás naučí najít k pálence partnery do drinku. Trendy v alkoholu jedou ve vlnách. Byla tu whisky vlna, rumová vlna, teď jede ginová vlna a až ta opadne, nastane doba pálenek. Bary se tomu budou muset přizpůsobit a my se na to těšíme. Bude to ovocná jízda.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat