Ambiente pořádá kurzy pro veřejnost i profíky

30.08.2022AtBars

Ve vzdělávacím centru Um v Praze na Národní třídě se dnes rozbíhají kurzy restaurační skupiny Ambiente. Primárně jsou určené laikům, kteří se chtějí něčemu přiučit od profesionálů, v plánu jsou ale rovněž školení a kurzy pro manažery, kuchaře, výčepní, baristy, číšníky i hostesky.

Lidé z gastronomie, kteří mají chuť předávat své znalosti a zkušenosti, se ve vzdělávacím centru Um v centru Prahy scházejí od letošního jara. „Budujeme místo, kde chceme znovuobjevovat, definovat, vytvářet a zaznamenávat tradici středoevropské kuchyně. Středoevropská gastronomie si totiž podle nás zaslouží dostat stejný rámec jako například ta severská – rádi bychom rozšířili povědomí o našich tradicích a typických surovinách. Stojíme si za tím, že má smysl dál vařit knedlíky a ,projídat se‘ k tomu, kdo jsme. Z toho důvodu pečujeme i o řemesla, která k nám patří stejně jako regionální suroviny,“ objasňuje zakladatel Ambiente Tomáš Karpíšek.

Podvečerní kurzy určené laikům otevírá 30. srpna Hamburger s Fandou Kšánou, jehož účastníkům zkušený řezník vysvětlí a ukáže, jak vybírat maso a grilovat burgery. Na září je pak naplánován například kurz latte art s baristou Ondřej Štöklem, kurz kreativního šéfkuchaře Ambiente Tomáše Valkoviče zaměřený na lokše, pirohy, halušky a perky nebo třeba kurz nazvaný Esence Esky s šéfkuchařem Martinem Štanglem, který účastníky naučí vařit nejoblíbenější jídla z karlínské restaurace, k nimž patří marinovaný siven a brambory v popelu. Kapacita všech kurzů, jež trvají tři až čtyři hodiny, nepřesahuje deset osob. Cenově se pohybují od 3500 Kč do 5000 Kč.

Ve vzdělávacím centru podporovaném Ambiente se kromě kurzů pro veřejnost budou konat také školení a kurzy pro manažery, kuchaře, výčepní, baristy, číšníky i hostesky. Doposud byly převážně určené zaměstnancům Ambiente, nově se jich mohou účastnit i zájemci mimo tuto restaurační síť. „Na začátek září máme naplánovaný například dvoudenní trénink adaptivního leadershipu pro manažery. Dozvědí se, jak rychle řešit problémy a reagovat na situace v neustále se měnícím provozu restaurací,“ uvádí jeden z příkladů Eva Králová, která je v Ambiente zodpovědná za vzdělávání. Na říjen spolu s Filipem Trčkou připravila kurz pro servis zasvěcený komunikaci s hostem, řešení nestandardních situací a reklamací.

„Moc se těšíme na nový program – dvoudenní seminář Ke kořenům, který sestává z výjezdu za farmáři, vaření a výměny zkušeností. První setkání v druhé polovině října si posvítí na bourání a zpracování zvěřiny. Odehrávat se bude v oboře za Prahou a v Umu a výsledek se bude servírovat na unikátním pop-upu,“ rozkrývá další plány Eva Králová. Ještě o něco obsáhlejší bude kurz nazvaný 60 hodin v kuchyni, který potrvá tři víkendy a určený je všem, kdo mají rádi gastronomii a uvažují o tom, že by si práci v restauraci vyzkoušeli. Účastníci si v profesionální kuchyni vyzkoušejí práci kuchaře se vším všudy. Pod vedením zkušených šéfkuchařů, sous-chefů a kuchařů uvaří podle receptur několik chodů od snídaní přes personální obědy až po sváteční obědové menu. „Nenaučíme vás vařit, ale co nejpřirozenějším způsobem vás seznámíme se světem gastronomie a profesionální kuchyně,“ dodává Eva Králová.

@mohlo by vás zajímat