S nadcházejícím podzimem se znovu otevře Trezor

02.09.2022AtBars

Po letní pauze se chystá na podzimní znovuotevření Trezor, který je součástí pražské restaurace Červený jelen. Kromě sezonního menu hostům nabídne také několik speciálních událostí. Patřit k nim bude třeba hostování šéfkuchaře z michelinské restaurace.

Restaurace Červený jelen byla vybudována v paláci Špork, v němž před druhou světovou válkou sídlila Anglo-československá banka. V její klidnější části, v bývalé trezorové galerii, je situována à la carte restaurace Trezor, jež má otevřeno jen od úterý do soboty, a to pouze večer. Executive chef Červeného jelena Marek Fichtner v ní spolu se svým týmem nabízí vyladěné sezonní menu, ale jen na jaře, na podzim a v zimě – přes léto má Trezor zavřeno.

Podzimní menu, jež se bude v Trezoru servírovat od 20. září, zahrnuje například humří risotto se šafránem, svíčkový filet Rossini s foie gras a černým lanýžem nebo čokoládu Michel Cluizel s kardamomovou zmrzlinou. Sommelieři ke každému z nich doporučí vhodné víno, ve vinném lístku je jich kolem padesáti, z nichž čtrnáct si lze objednat po skleničce.

Kromě sezonního menu Trezor nárazově nabízí také speciální menu. V předchozích sezonách se kuchařský tým zaměřil například na lanýže nebo sea food. Jaká ingredience přitáhne jeho pozornost na podzim či v zimě, bude odtajněno v průběhu října. Tajemstvím zůstává rovněž to, kdo bude v Trezoru hostovat v rámci pásma Marek & Friends, jež je věnováno spolupráci s kuchaři z michelinských restaurací či s medailisty Bocus d’Or. Menu, která pro tuto příležitost sestaví, se v Trezoru podávají vždy jen jeden, maximálně dva dny.

Všem, kdo si nechtějí nechat z nabídky Trezoru cokoliv uniknout, je určen nový abonentní program, který zahrnuje všechna tři sezonní menu, slevu a přednostní rezervaci na speciální menu a přednostní rezervaci na pásmo Marek & Friends. Abonentek za 4 900 Kč bude k dispozici pouze sto, do prodeje se dostanou koncem září.

@mohlo by vás zajímat