Proud začal sva piva plnit také do plechovek

10.09.2022AtBars

Experimentální plzeňský pivovar Proud, jenž letos na sklonku září oslaví druhé výročí uvaření první várky, uvedl do provozu novou poloautomatickou stáčecí linku na plechovky. Plnit do nich bude své speciály a limitované edice.

Doposud experimentální minipivovar Proud, jenž je situován v areálu Plzeňského Prazdroje, plnil svá piva do sudů a láhví. Nyní se rozhodl rozšířit záběr o půllitrové plechovky, a tak investoval 2 755 200 Kč do linky, která dokáže naplnit až 450 l piva za hodinu. „Výhodou plechovky je její nízká váha, skladnost a rychlé vychlazení. To jsou důvody, které v posledních letech přispěly k rostoucímu zájmu spotřebitelů o tento typ obalu. Další předností hliníku jako materiálu je, že ho lze recyklovat opakovaně, prakticky donekonečna, a jeho kvalita je přitom vždycky stejná,“ říká ředitel pivovaru Proud Michal Škoda. V současnosti jsou plechovky Proudu tvořeny z cca 60 % recyklátem a cílem minipivovaru je tento podíl do budoucna navyšovat.

Nová plechovková linka bude primárně určena pro stáčení limitovaných edic vyrobených pro speciální akce. „Prvními pivy, která se v Proudu do plechovek stáčela, byly speciál Ever Flowing Stream uvařený exkluzivně pro letošní ročník festivalu Obscene Extreme, limitka pro plzeňský hasičský sbor k jeho 130. výročí založení a Matylda pro ČD Nostalgie. Ve všech těchto případech je na první pohled patrná také další přidaná hodnota, a to ta, že plechovka nabízí větší prostor pro kreativitu a design obalu,“ objasňuje Michal Škoda.

@mohlo by vás zajímat