60 vteřin s Benem Houdou

12.09.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

I když to nějakou dobu vypadalo, že Ben Houda, jehož posledním předcovidovým působištěm byl pražský bar AnonymouS Shrink’s Office, pověsí barmanské řemeslo na hřebík, nakonec se do gastra vrátil a to v roli manažera nově otevřeného Monkey Baru, v němž se náš minutový rozhovor natáčel.

Čerstvě jednatřicetiletý Benedikt Houda se barmanské profesi věnuje třináct let. V Brně, odkud pochází, se vyučil číšníkem a pak si ještě udělal maturitní nástavbu. A právě během studií mu barmanské řemeslo učarovalo. „Nastartoval to film Koktejl a pak skupina flairových barmanů u nás na střední, kteří byli na škole za hvězdy a já se mezi ně chtěl dostat. Nedostal,“ vzpomíná.

Za bar se Ben poprvé postavil v brněnském klubu Red Cat, prošel si ale i několika známými pražskými podniky, jako jsou Hemingway bar, L’Fleur a AnonymouS Shrink’s Office. Během doby covidové dal barmanskému řemeslu vale a chvíli to vypadalo, že definitivně. „Prvních pár měsíců jsem doma trpělivě čekal, až se bary otevřou. Situace se ale nelepšila a mně začaly docházet úspory, tak jsem se přidal k partě dalších barmanů a začal montovat vzduchotechniku. Po chvíli jsem vydělával víc peněz než kdykoliv předtím v baru a říkal si, že by musela přijít velmi dobrá nabídka, abych se do gastra vrátil. A ona přišla,“ říká, a naráží tím na své stávající působiště. V listopadu loňského roku dostal příležitost připravit k otevření a následně vést koktejlový bar v nově zrekonstruovaném pětihvězdičkovém hotelu Falkensteiner v centru Prahy. Monkey Bar, jehož je Ben manažerem, své první hosty přivítal letos na Světový den koktejlu, tedy 13. května, a má tak za sebou první letní sezonu. „Hosté si zamilovali především naši zarostlou terasu, kterou jsme měli celé léto plnou, a také naše koktejly, které se jim líbí i vizuálně, a tak je často sdílejí na sociálních sítích,“ hodnotí první měsíce provozu Ben a pokračuje: „Nově se do našeho týmu přidala moje někdejší kolegyně z baru L’Fleur Bára Ceľuchová, kterou všichni znají hlavně jako globální ambasadorku Becherovky. To už je ale minulost, teď je z ní The Monkey Bar Brand Ambassador, což je v rámci koktejlové scény relativně unikátní pozice. Společně teď plánujeme naši první zimní sezonu a přemýšlíme nad tím, jak i v zimě udělat náš bar výjimečným.“

Chvil volna se Benovi v poslední době příliš nedostává, a když se přece jen nějaká najde, rád si zajde zacvičit anebo vyrazí se svou snoubenkou Míšou někam na výlet. „Kromě profesních projektů mám i jeden velký projekt soukromý, a tím je svatba,“ prozrazuje.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat