Partnerem BCB je poprvé Deutsche Barkeeper Union

20.09.2022AtBars

Letošní Bar Convent Berlin bude výjimečný mimo jiné i tím, že se jeho partnerem poprvé v dlouhé historii nejznámějšího barového eventu stane Deutsche Barkeeper Union. Německá barmanská asociace bude mít na veletrhu svůj stánek a zapojí se i do vzdělávací části.

Vyjednávání o možnostech spolupráce mezi BCB a Deutsche Barkeeper Union (DBU) začala už v roce 2019, kvůli covidu ale na realizaci plánů zatím nedošlo. Premiéru tak německá barmanská asociace bude mít na Conventu až letos. „Naším přáním i přáním celé řady našich členů dlouhá léta bylo mít na BCB své zastoupení. Jsme proto velmi zvědaví, jak bude naše letošní účast přijata návštěvníky,“ podotýká Christian Gentemann, jenž má v rámci Deutsche Barkeeper Union na starost vzdělávání. Jednoznačně pozitivně vnímá nově navázané partnerství ředitelka BCB Petra Lassahn. „DBU disponuje nejen rozsáhlou sítí kontaktů, ale také velmi silným know-how. Jsme přesvědčeni o tom, že návštěvníci BCB budou mít z našeho partnerství užitek,“ prohlásila.

Deutsche Barkeeper Union se na berlínském výstavišti zařadí mezi vystavovatele, podílet se ale bude i na vzdělávací části programu. Stánku se chystá využít zejména k navazování kontaktů v rámci lokální i mezinárodní barmanské komunity a současně i k akvizici nových členů. A protože jednou z jejích hlavních činností je vzdělávání, připravila pro letošní Convent celkem dvanáct workshopů určených vždy pro zhruba dvacet osob. Každý den budou na programu čtyři, a to v délce 45 minut. Jejich přesný rozpis bude součástí oficiálního programu BCB.

@mohlo by vás zajímat