Koktejly podle abecedy: P jako Planter’s Punch

21.09.2022Tomáš Mozr

Audioseriál Koktejly podle abecedy, který má měsíc co měsíc na AtBars.com svou premiéru, v abecedním pořadí představuje rozmanitou škálu příběhů, které se skrývají za více či méně známými klasickými koktejly. Písmeno P v něm zastupuje Planter’s Punch.

Sedmnáctý díl série Koktejly podle abecedy je objevnou výpravou vztahující se k celé jedné kategorii nápojů, byť detailněji se zabývá zejména variantou kombinující rum, cukr, šťávu z citrusů, vodu a koření, jež už v 17. století hasila žízeň na karibských plantážích. Součástí příběhu tohoto drinku jsou nejen společenské elity, ale také obyčejní lidé, a dokonce i piráti. Stal se prostředkem mírových jednání i malicherných svárů, a i když postupem času ztratil na velikosti a z velké mísy zůstal jen malý pohár, stále vzbuzuje nemalé vášně. Proč? I na to vám dá odpověď náš audiopříběh.

foto: Anna Postnikova, audio: Jakub Ondříšek

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat