Barnie otevírá pivu cestu do bister a kaváren

23.09.2022AtBars

Plzeňský Prazdroj míří se svým čepovaným pivem do kaváren a bister, kde bylo doposud k mání nanejvýš pivo v láhvích nebo plechovkách. Speciálně pro ně vyvinul designový minivýčep Barnie, který se vejde na barový pult a je jednoduchý na obsluhu i údržbu.

Plzeňský Prazdroj vidí v kavárnách a bistrech, jichž je po celé České republice kolem sedmi tisíc, potenciál pro rozvoj prodeje. „Kavárny a další malé provozy typu bister nebo menších barů jsou velmi zajímavou oblastí trhu. Ročně v nich lidé utratí čtvrtinu celkového objemu v rámci gastro sektoru. Pivo sice není tím hlavním, co tu hosté hledají, přesto vidíme, že zájem o něj roste. Proto chceme dát lidem možnost si i zde vychutnat pivo v té nejlepší podobě – tedy čepované,“ rozkrývá důvody pro vznik minivýčepu, který dostal jméno Barnie, ředitelka oddělení rozvoje obchodu Veronika Hořáková.

Základ nového výčepu položil hackathon, do nějž se v roce 2019 zapojili studenti technických univerzit a další techničtí nadšenci. Na něj následně navázal technický vývoj expertů z Prazdroje ve spolupráci s partnery Unico.Ai a Sinop. „Cílem bylo vytvořit malý, na obsluhu i údržbu jednoduchý, a přitom plně funkční výčep pro místa, kde by se klasický velký výčepní pult nevešel, ani nevyužil, protože tam není taková poptávka po pivu jako v klasických hospodách,“ objasňuje projektový manažer Prazdroje Šimon Pokorný.

Finální řešení je inspirované technologií tankového piva. „Přímo ve výčepu je desetilitrový plastový pivní soudek s vakem. Funguje na stejném principu jako vak v pivním tanku – při čepování kompresor z vaku vytlačuje pivo, které tak vůbec nepřijde do kontaktu se vzduchem. Kromě toho je uvnitř i chlazení zaručující správnou teplotu piva,“ popisuje Barnieho Petr Kostlán, který měl jeho technologický vývoj v Prazdroji na starosti. Výhodou minivýčepu je nenáročná údržba, celé pivní vedení je totiž bezsanitační. „Obsluha spolu s novým soudkem vždycky vloží i nové hadičky, díky čemuž je zachovaná čistota i maximální kvalita čepovaného piva,“ dodává Petr Kostlán.

Prazdroj se v případě Barnieho zaměřil také na maximální šetrnost k přírodě, proto jsou pivní soudky spolu s pivním vedením plně recyklovatelné. Pivovar jim navíc ve spolupráci s brněnským designovým studiem Nahaku dává druhou šanci – vyrábí z nich světla, která už visí například v Manifestu v Praze na Andělu.

Barnie zatím v pilotním provozu funguje ve stovce kaváren a moderních bistrech v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě a Košicích. Čepuje se z něj buď ležák Pilsner Urquell, nebo piva z experimentálního minipivovaru Proud. Cílem Prazdroje je nabídnout minivýčep do konce roku dalším desítkám provozoven v Česku a na Slovensku.

@mohlo by vás zajímat