Bar Convent Berlin má letos opět co nabídnout

09.10.2022AtBars

Berlín se na tři dny znovu stane metropolí barového světa. Na všechny, kdo od 10. do 12. října do Berlínského výstavního centra po roce znovu zamíří, je v šesti halách kromě produktových novinek v podání 516 vystavovatelů z různých koutů světa připraven rovněž obsáhlý vzdělávací program. Přednášky, semináře a workshopy doplní několik pop-upů a kdo nebude mít dost ani večer, může zavítat do některého z berlínských barů a ochutnat drinky namíchané zajímavými zahraničními hosty.

Vzdělávací program, na jehož sestavení se kromě Anguse Winchestera, jenž v týmu BCB už několik let zastává pozici ředitele vzdělávací sekce, podíleli Eleni Nikoloulia a Damien Guichard, bude probíhat na sedmi místech. Na hlavní stage se už v pondělí postaví například Danil Nevsky, jenž se v rámci semináře You vs the global bar industry zaměří na to, jak jako barman v barovém světě uspět, ale také Jean Trinh z kolumbijského baru Alquímico, který přítomným představí svůj udržitelný koncept #fromthebartothefarm, který mu mimo jiné vynesl i ocenění Bartender’s Bartender v rámci The World’s 50 Best Bars. Joe Schofield a Eamonn McElroy, kteří budou na hlavním podiu reprezentovat manchesterský Schofield’s Bar, se v úterý v prezentaci nazvané Key to the door zaměří na dveře baru z pohledu bezpečí personálu i hostů. Další příklad z barové praxe přinesou na main stage Alex Day a seminář nazvaný Death & Co: Looking back, looking forward, and the evolution of the nerdy cocktail bar

Zatímco Liquid Stage A nabídne například seminář The Art of the European Aperitif v podání Françoise Montiho, na Liquid Stage B na téma Past, present & future of coffee cocktails promluví Martin Hudák a otázku When is a rum, not a rum? si položí Ian Burrell. Primárně na degustace bude zaměřené Taste Forum, v němž bude v průběhu celého BCB možné ochutnat rum, whisky nebo třeba calvados, ale také zamyslet se nad důležitostí vůně a textury.

Ve spolupráci s partnery / Svou stage bude mít letos na BCB také německá barmanská asociace DBU. Diskutovat se na ní bude například téma nealkoholických nebo nízkoalkoholických drinků, vztah barman vs. barový manažer nebo třeba budoucnost barmanství. Na to, jak nealkoholické a nízkoalkoholické drinky mění barovou branži se zaměří jeden z mnoha seminářů situovaných do Park Street University. Řeč zde bude rovněž o tom, co táhne investory, jak vybudovat udržitelný tým či udržitelnou strategii pro vlastní značku nebo jakým směrem se může ubírat kategorie whisky. Dalším z letošních partnerů Conventu je vzdělávací instituce WSET, jež do programu formou workshopů vnese témata jako How to add extra sparkle to your drinks list nebo A matter of taste: exploring the five basic tastes and how they are (and are not) expressed in spirits.

Součástí BCB bude rovněž Urban Gardening Area, kterou si vzal na starost barman Ruben Neideck z berlínského baru Velvet, k jehož tématům patří udržitelnost a také sběr ingrediencí nebo rovnou jejich pěstování. A právě pěstování bylinek v barové praxi bude hlavní náplní této programové sekce, prostor zde ovšem dostane i práce s rotavaporem.

Z Barcelony do Berlína / Podobně jako vloni zařadili organizátoři do programu pop-up bary. Ten hlavní, Aperitivo, bude malou vzpomínkou na léto. Postarají se o to značky Schweppes, Mountains Goat Alpentonic, Nordes Gin, 9didante, Fiol Prosecco a Bodegas Suau, ale především tým barcelonského baru 14 De La Rosa, který s nimi bude pracovat. Přenést do Berlína atmosféru katalánské metropole se pokusí barový tým v čele s Deanem Shurym. Jen na chvilku na BCB v rámci pop-up projektu The Bar In Front Of The Bar zazáří aténští Rumble in the Jungle.

Na výstavišti to nekončí / I když se brány BCB v pondělí a v úterý uzavřou už v sedm hodin, program eventu tím zdaleka nebude vyčerpán. Součástí programu je také guestbartending přímo v berlínských barech. Sérii hostování zahájí už v neděli Iain McPherson z edinburského Panda & Sons, který na jediný večer ovládne bar Kink. V pondělí tam místo hostujícího barmana zaujme Jesse Vida ze singapurského Cat Bite, jehož nabídce dominují destiláty z rýže a agáve.

Z newyorské Lower East Side do Berlína dorazí GN Chan a Ben Yarrow z relativně nového podniku Double Chicken Please, jenž letos v rámci The World’s 50 Best Bars skončil šestý a současně si vysloužil titul pro nejvýše umístěného nováčka žebříčku. Koktejly inspirované asijskou kuchyní představí v pondělí večer v Green Door Baru.

Ve Wax On se v pondělí představí amsterdamský Super Lyan. První barový projekt Ryana Chetiyawardany mimo Velkou Británii budou v Berlíně zastupovat Zana Möhlmann a Angelos Oikonomou. V úterý je tamtéž vystřídají Jean Trinh, Irene Diaz a Paola Oviedo Gutierrez z baru Alquímico. Podnik situovaný v kolumbijské Cartageně v budově o třech podlažích, z nichž v každém se míchá trochu jiný styl koktejlů, se hodně zaměřuje na lokálnost, a to jak z pohledu kultury a historie, tak co se týče surovin, z nichž mnohé si barmani pěstují na vlastní farmě.

K legendám v barovém světě patří bezesporu Jeffrey Morgenthaler, jehož pověst už dávno přesáhla Portland v americkém státě Oregon, kde je doma. Mohou za to jak knihy, kterých je autorem, tak barové projekty, a to včetně toho nejnovějšího, teprve letos v létě otevřeného pod názvem Pacific Standard. V Berlíně se pouze na úterní večer zabydlí v baru Fabelei.

Kdo se nespokojí pouze s koktejly a bude k nim chtít napárovat i něco k snědku, měl by si udělat na pondělí nebo úterý rezervaci do restaurace Barra, jež po oba večery spojí síly s týmem pařížského baru Little Red Door, který budou v německé metropoli zastupovat Alex Francis, Barney O’Kane a Thimotée Pranger.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat