Koktejly podle abecedy: Q jako Queens

31.10.2022Tomáš Mozr

Audioseriál Koktejly podle abecedy, který má měsíc co měsíc na AtBars.com svou premiéru, v abecedním pořadí představuje rozmanitou škálu příběhů, které se skrývají za více či méně známými klasickými koktejly. Písmeno Q v něm reprezentuje Queens.

Osmnáctý díl série Koktejly podle abecedy vynáší do popředí poněkud opomíjenou část New Yorku. Všichni znají Manhattan, Bronx nebo Brooklyn, možná si i z filmů vybaví lodě mířící na Staten Island, ale rozlohou největší ze všech newyorských čtvrtí obvykle zůstává v pozadí. Obdobný osud stihl i koktejl, který je po ní pojmenovaný. Jak se to stalo, že se kombinaci ginu, suchého a sladkého vermutu s trochou čerstvé ananasové šťávy nedostává takové pozornosti jako třeba Manhattanu? A jak je možné, že se první zmínky o tomto koktejlu objevují v Paříži, a ne ve slavné americké metropoli? Odpovědi najdete v našem audiopříběhu.

foto: Anna Postnikova, audio: Jakub Ondříšek

Vizovicka 2

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat