Svatomartinské se bude otevírat i na náplavce

07.11.2022AtBars

Na dvě desítky vinařů z Moravy a Čech nabídnou svá mladá vína v doprovodu husích specialit všem, kdo v pátek 11. listopadu mezi desátou dopolední a devátou večerní zavítají na náplavku v Praze na Rašínově nábřeží, mezi Palackého a Železničním mostem.

Jedenáctý ročník festivalu mladých vín Svatomartinské slavnosti a pečená husa podobně jako několik dalších festivalů na náplavce pořádá spolek Archetyp. Oslava mladých vín každý rok na Rašínovo nábřeží přiláká kolem šesti tisíc návštěvníků a obdobná účast se předpokládá také letos. „Svá mladá vína tu představí dvacet českých a moravských vinařství. Na stáncích budou k ochutnání také další tichá vína a pro zahřátí oblíbený svařák a různé teplé nealko nápoje,“ říká ředitel festivalu Jiří Sedláček a pokračuje: „Víno se bude degustovat ze sklenic, které budou společně s degustační kartou a tužkou součástí degustačních setů, jejichž cena činí 100 Kč. Zakoupení degustačního setu není podmínkou pro vstup na festival, ten je pro všechny návštěvníky zdarma, pro degustaci vína je ale nutný.“

Kromě vína nebude v nabídce celkem pětatřiceti stánků chybět husa, a to hned v několika variantách. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na husí pečínku s karlovarským knedlíkem a zelím, husí kaldoun s knedlíčkem a husí játra s jablky a cibulkou, ale také na svatomartinské husí burgery, sendviče s trhaným husím masem, quiche s husím masem nebo husí paštiku. Další stánky budou nabízet jednohubky hodící se k vínu jako třeba sýry, uzeniny nebo středomořské speciality, stejně jako koláče nebo palačinky.

@mohlo by vás zajímat