Dárková edice Eminente zve k rituálu el cafecito

08.11.2022AtBars

Jako tip před blížícími se vánočními svátky je načasováno představení limitované edice kubánského rumu Eminente. Má podobu dárkového setu sestávajícího z láhve třtinového destilátu a dvou terakotových šálků s podšálky – všechno to je totiž potřeba k tradičnímu rituálu el cafecito.

S Kubou je kromě rumu a doutníků neodmyslitelně spjata také káva. Archeologická krajina prvních kávových plantáží na jihovýchodě ostrova byla dokonce v roce 2000 zapsána na seznam kulturních památek světového dědictví UNESCO. S její konzumací se pak pojí rituál el cafecito – po vypití kávy servírované po večeři se do téměř prázdného hrnku nalije rum. Vzniklému nápoji, v němž se destilát propojí se zbytky kávy a převezme od ní její intenzivní tóny, se říká carajillo.

Vše potřebné k rituálu el cafecito, tedy s výjimkou kávy, obsahuje dárkový box rumu Eminente zdobený ilustracemi britské výtvarnice Sophy Hollingtonové, které zachycující kubánskou flóru a faunu. Jeho součástí jsou vedle rumu Eminente Reserva dva terakotové šálky s podšálky, jež jsou vyrobeny ručně a před vypálením se suší na slunci. V souladu s trendem udržitelnosti se počítá s tím, že prázdná láhev i krabice najdou díky svému atraktivnímu provedení u obdarovaných další využití.

Doporučená maloobchodní cena limitované edice činí 1299 Kč.

@mohlo by vás zajímat