60 vteřin s Michaelem Tretterem

09.11.2022Ondra Hnilička a Bára Urbanová

Provozovatele Tretter’s American Baru v pražském Obecním domě barové komunitě netřeba dlouze představovat. Patří k průkopníkům novodobé barové scény, na níž se pohybuje už déle než tři dekády. Za tu dobu propůjčil své jméno celé řadě projektů. Alespoň některé z nich jsme se pokusili vměstnat do našeho minutového rozhovoru.

Michael Tretter příští rok oslaví kulatiny s pětkou na začátku a zároveň pětatřicet let od okamžiku, kdy se poprvé postavil za bar. Jeho profesní cesta byla do značné míry předurčena rodinnou tradicí, v pohostinství pracovali už Michaelův pradědeček s dědečkem, o otci, jenž se po léta věnuje vzdělávání barmanů, ani nemluvě. „Prvotní impulz přišel od táty, který mě k práci za barem de facto nutil, velmi rychle jsem si k téhle profesi ale našel cestu sám a už jsem u ní zůstal,“ vzpomíná. Po boku otce se také hned po absolvování barmanského kurzu postavil za bar, a to v plzeňském hotelu Ural. V té době ještě studoval na SOŠ v pražských Klánovicích, kterou absolvoval v roce 1992, a současně sbíral první soutěžní úspěchy – tím největším bylo první místo na barmanském mistrovství Evropy v roce 1990, současně je ale také pětkrát mistrem republiky, a to jak v klasice, tak ve flairu.

Po škole Michael nakrátko nastoupil do plzeňské Disco Center Fancy Show, pak se ale vydal na zkušenou do zahraničí, kde strávil tři roky. Pracoval v Mnichově, u Lago di Garda v Itálii, ale také v New Yorku. Po návratu v prosinci 1996 založil Bar Agency a v následujících letech se kromě koktejlového cateringu věnoval rovněž konzultacím a realizacím nových podniků, ale také vzdělávání barmanů, a to jak v rámci 1. České barmanské akademie svého otce, tak na Vyšší hotelové škole v Praze-Bohnicích.

Svůj první vlastní podnik otevřel v roce 1998, byla jím diskotéka Misch Masch v Praze na Letné. O dva roky později následoval legendární Tretter’s New York bar v ulici V Kolkovně. Michaelovým druhým barem byl Ocean Drive, otevřel rovněž několik kaváren Tretter’s Café a v roce 2009 založil firmu na výrobu zeleninových chipsů. Tu se jako jedinou rozhodl dál rozvíjet, když se před pěti lety z gastronomie stáhl. „Cítil jsem, že si potřebuju odpočinout, a tak jsem všechny své aktivity v gastru ukončil, podniky prodal a nechal si jen značku Tretter’s a manufakturu na výrobu chipsů, jejímuž rozvoji jsem se dál věnoval,“ objasňuje. Barové dění ovšem Michael pořád sledoval, protože věděl, že až načerpá energii a novou inspiraci, znovu se do barového světa vrátí. Učinil tak vloni na podzim, kdy se mu naskytla možnost provozovat American Bar v Obecním domě, a vrátit tak koktejly do míst, kde se míchaly už v roce 1912. Své první hosty Tretter’s American Bar přivítal letos v lednu. A jak je Michaelovým zvykem, jen u jednoho podniku dlouho nezůstalo. V srpnu otevřel nové Tretter’s Café v obchodním centru na pražském Smíchově a v merku už má další prostory. „Chtěli bychom vybudovat celou síť kaváren, do března příštího roku se chystáme otevřít další dvě,“ prozrazuje své nejbližší plány.

Vizovicka 2

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat