Zlínský Bar 1931 s vánoční výzdobu nešetřil

29.11.2022AtBars

Bar 1931, jenž je situován v přízemí Obchodního domu Zlín, aspiruje na titul nejvánočnější koktejlový podnik v republice. Jeho výzdoba sestává z dvanácti tisíc baněk, které v kombinaci s lustry, světýlky a dalšími dekoracemi zavěšenými u stropu vytvářejí přímo dokonalou vánoční atmosféru.

Výzdoba Baru 1931 vznikla ve spolupráci s předním tuzemským výrobcem baněk Irisa z nedalekého Vsetína, který ozdoby v odstínech hnědé, opálové a stříbrné vyráběla celý měsíc. „Zvolené baňky představují jeden z oblíbených trendů vánoční výzdoby posledních let. Právě zemité odstíny jsou stále velmi žádané. Hitem letošního roku jsou také modré ozdoby s různými motivy,“ upřesňuje šéf marketingu a obchodu Irisy Vlastimil Juřička. „S firmami sice spolupracujeme a děláváme pro ně na zakázku baňky na míru, ale tady je to množstvím ozdob i způsobem použití rarita. Do něčeho takového jsme šli poprvé, nápad nás zaujal a z výsledku mám velkou radost. Vnímám to i jako hold poctivé ruční práci, na které si v Irise zakládáme,“ dodává.

Baňky, které zdobí Bar 1931, mají hodnotu téměř půl milionu korun. Jejich instalace si vyžádala čtyři dny a práci desítek rukou. Každou bylo potřeba opatrně navázat na závěsný drátek a uchytit do speciální sítě na stropě, na závěr přibyly ještě doplňkové dekorace. „Do zdobení se zapojili kolegové a kolegyně napříč bistrotékou, bylo to pracné, od rána do večera, ale stálo to za to. Věříme, že se Zlíňané přijdou pokochat a užít si neobyčejnou sváteční atmosféru,“ prozrazuje Simona Stavjaňová, manažerka Bistrotéky Valachy, jíž je Bar 1931 součástí.

A právě Bistrotéka bude už v neděli 4. prosince v Galerii Desítka, jež se nachází v nejvyšším podlaží Obchodního domu, servírovat tematický brunch Vánoce letem světem, v rámci nějž budou moci hosté ochutnat tradiční vánoční speciality různých zemí. Na Štědrý den pak všem, kdo si budou chtít zpestřit čekání na večerní nadílku procházkou Zlínem a lehčím postním obědem, nabídne šnečí speciality.

@mohlo by vás zajímat