Champagne Deutz bude mít novou sklepmistryni

04.12.2022AtBars

Nástupkyní Michela Davesneho, jenž se po bezmála dvou dekádách na pozici sklepmistra šampaňského domu Deutz v nejbližší době chystá na zasloužený odpočinek, se stane zkušená enoložka Caroline Latrive.

Vztah k vínu si Caroline Latrive budovala od mládí, a to díky svému otci, který byl vinařským konzultantem. Odrazilo se to i ve výběru školy, v rámci níž absolvovala stáže u známých společností vyrábějících šampaňské, jako jsou Piper a Charles Heidsieck, Louis Roederer či Palmer. Studia enologie úspěšně dokončila v roce 1999 a začala pracovat ve společnosti Bollinger, kde měla na starost sklizeň hroznů a zrání vína. Poté pracovala spolu se svým otcem ve společnosti Oeno Champagne, jež se zabývala konzultacemi ve vinařství. V roce 2004 se Caroline rozhodla pokračovat ve studiu a absolvovala magisterský program v oboru enologie. Poté se vrátila do skupiny Bollinger a postupně se vypracovala na pozici sklepmistryně champagne Ayala.

Po patnácti letech práce pro Ayala Champagne vedla Caroline Latrive poprvé sklizeň pro šampaňské Deutz, a to spolu s Michelem Davesnem, který byl sklepmistrem tohoto šampaňského domu od roku 2003 a v nejbližší době se chystá odejít do důchodu. Aktuálně tak probíhá proces předání, který zahrnuje ochutnávky, získání maximálního porozumění procesům na vinicích, spolupráci se členy týmu a budování vztahů s partnerskými vinaři. Vše je o to snadnější, že se stávající sklepmistr a jeho nástupkyně znají velmi dlouho. Michel Davesne byl Carolininým vedoucím během její stáže a také mentorem v Amicale des Cellar Masters. Oba navíc sdílejí stejný přístup k vínu a jeho zpracování, což je další ze záruk úspěšného předání klíčového postu a současně i záruka zachování stylu champagne Deutz.

@mohlo by vás zajímat