V AnonymouS nahradili papír dřevem, zdí a klávesnicí

09.12.2022Bára Urbanová

Pražský bar AnonymouS už tradičně 5. listopadu, tedy na výročí Spiknutí střelného prachu z roku 1605, letos ale současně také na oslavu deseti let od svého otevření, představil nové koktejlové menu. Nebo přesněji – nová menu. Hosté si totiž drink mohou vybírat ze tří koktejlových sestav prezentovaných odlišnými způsoby.

Za podobou stávající koktejlové nabídky stojí celý tým baru AnonymouS, jenž se v době pocovidové téměř kompletně obměnil. V jeho čele stojí kromě anonymních veteránů Filipa a Davida Stránského s Jaroslavem Modlíkem dva noví šéfbarmani Matej Kochan a Carola Urru, jimž zdatně sekundují Martin Bečko, Sandra Kujovičová, Ján Kobularčík, Samuel Martinko, Nikol Tomíšková, David Sukdol, Tomáš Hradecký a Nick Ripper. Představení menu se však měli možnost zúčastnit všichni barmani, kteří za deset let za barovým pultem AnonymouS stáli. „Pozvali jsme na naše desáté narozeniny všechny legionáře, stálé hosty a obchodní partnery, abychom jim mohli poděkovat za pomoc a podporu a vzdát jim hold,“ podotýká David Stránský. Někteří tak mohli v jednom ze tří nových menu najít názvy drinků, u jejichž zrodu stáli, a posoudit, kam a jak je nový barový tým posunul.

Nové zážitky a staří známí / Koktejlová sestava baru AnonymouS je rozdělena do tří částí, jimiž se hosté prochutnávají postupně. „Dnešní doba je taková – hosté chtějí stále víc, přebít zkušenost další zkušeností a zážitek zážitkem,“ objasňuje toto pojetí koktejlové nabídky David Stránský. Jako první proto hned po usazení obdrží menší desku z překližky, do níž je laserem vypálena nabídka osmi drinků. „Za večer často namícháme pět set až šest set koktejlů, papírová menu se tak rychle opotřebovávala a musela se neustále tisknout znovu, což je nákladné a současně neekologické. Naši dva liboví šéfbarmani Carola a Matej proto přišli s ideou, že bychom je měli nahradit něčím praktičtějším,“ dodává Filip Stránský.

Při pohledu do tohoto menu hosté záhy zjistí, že jim jména některých drinků znějí povědomě a známé jim budou rovněž vybrané servisy. Tím ale veškerá shoda končí – receptury drinků jsou totiž pozměněné. „Koncept AnonymouS stojí na třech duších, první z nich se váže k historické lince reprezentované Guyem Fawkesem, druhá ke komiksovému prostředí a filmu V jako Vendeta a třetí k současnosti. Abychom dokázali hostům koncept správně osvětlit, ponechali jsme názvy drinků, které ho nejlépe vystihují, a také některé ikonické servisy. Současně jsme ale upravili jejich receptury,“ říká na vysvětlenou Filip Stránský.

Od kapačky až po magickou kouli / K ikonickým servisům AnonymouS se jednoznačně řadí ten, který se pojí ke koktejlům Remember (hosté k němu dostanou Polaroid a mohou si na památku udělat fotku) a Message (podává se s pohlednicí, kterou po napsání stačí vhodit do schránky u dveří a barový tým se už postará o doručení), stejně jako v kapačce servírovaný V’s Blood. Receptura každého z nich je ovšem nová, posledně jmenovaný kupříkladu dostal podobu ovocně laděného twistu na Negroni, jenž se míchá z ginu, aperitiva Bonanto, červeného vermutu Sedmero, zázvorového cordialu a brusinkových bitters. Neodmyslitelně spjatý je s barem v Michalské ulici také Blue Blazer, twist na něj, v němž je tou nejhořlavější složkou 52% Tatratea, hosté v menu najdou pod názvem The Fingermen.

Přinejmenším fanoušci filmu V jako Vendeta budou určitě znát i jméno Evey Hammond. V novém menu se pod ním skrývá drink postavený na ginu a homemade vermutu, který anonymní tým připravuje v sous-vide z vodky, bílého vína, sake, zeleného pepře a sušených růžových lístků. „Zdobíme ho sušenými lístky růží a cukrářským prachem. Sklenku host dostane na dřevěném podtácku přikrytou nasvícenou kopulí,“ přibližuje servis drinku šéfbarman Matej Kochan.

Filmovou inspiraci má i koktejl Future Tiki. Hosté kromě kombinace jamajského a kořeněného rumu, zázvorového cordialu, oříškového sirupu a limetové šťávy servírované v keramické kulečníkové kouli s číslem osm dostanou také kouli magickou, přesněji Magic 8 Ball, která jim podobně jako hrdinovi stejnojmenného snímku z devadesátek dá odpověď na všechny jejich otázky.

Na překližce a taky na zdi / Krátce před nástupem covidu, v listopadu 2019, přišli v AnonymouS s nápadem promítat koktejlové menu na zeď, a to pouze v časově jasně vymezenou dobu. Drinky z něj byly vrcholem tehdejší nabídky. Na stěnu se sestava šesti koktejlů promítá i nyní, už ale po celý večer a i jejich status je trochu jiný. „Tuto část nabídky jsme nazvali AnonymouS Classics. Jde o výběr twistů na koktejlovou klasiku, který odráží naši zkušenost s tím, co u nás hosté nejraději pijí, a taky to, co máme rádi my sami,“ objasňuje Filip Stránský.

Volba padla například na Whisky Smash na bourbonu Mitcher’s, v němž se místo máty používají listy kafrové limety, či na twist na Espresso Martini, na jehož receptuře se kromě whisky Talisker, espressa a karamelového sirupu podílí ještě AnonymouS Coffee Liquor. „Jeden z hostů se k nám na tenhle drink, který jsme mu původně namíchali na míru, vracel tak často, že jsme ho začali míchat i ostatním a nakonec jsme ho zařadili do téhle části menu,“ dodává Filip Stránský.

Prostor v promítaném menu dostal ještě třeba twist na Palomu, s nímž se letos o přízeň poroty lokálního kola soutěže World Class ucházel barman Martin Bečko, ale taky variace na Sherry Cobler, Sazerac a Penicillin.

Inspirace příběhy hackerů / Tím hlavním lákadlem stávající koktejlové nabídky je ovšem pět koktejlů inspirovaných vybranými hackery, kteří se podíleli na vzniku hnutí Anonymous. V názvu mají jejich přezdívky, tedy Topiary, Kayla, Tflow, Pwnsauce a Sabu, a nějakým způsobem odrážejí jeho příběh. „Například Kayla vystupoval pod dívčím jménem, a tak jsme ve stejnojmenném drinku spojili ženský a mužský element. Výsledný koktejl je něco mezi Old Fashionedem a Cosmopolitanem. Míchá se z rumu, sherry Pedro Ximénez, brusinkového džusu, bitters a kapky calvadosu. Servírujeme ho na blok ledu ve sklence na nízké nožce, ozdobou je jedlý květ a lízátko, jímž si hosté mohou koktejl zamíchat a přisladit,“ popisuje jeden z nových signature drinků šéfbarman. Matej Kochan.

Zajímavě pojatý je i servis koktejlu Topiari, jehož receptura sestává z vodky, citronové šťávy, sirupu ze slaného karamelu a marmelády. „Topiari byl mluvčím AnonymouS a jako jeden z mála byl odhalen a dopaden. Když ho v Anglii zatýkali, poklekl a zvedl ruce na znamení toho, že se vzdává. Mohl si tehdy vybrat mezi tím, jestli se vzdá, nebo uteče. I my dáváme hostům na výběr, a to z pilulek dvou barev, růžové a fialové. A tahle jejich volba zároveň předurčí, jestli bude jejich drink chutnat po jahodách, nebo po borůvkách,“ objasňuje Matej Kochan.

Na klávesnici a pod UV světlem / Hacker Tflow je íránského původu, což barový tým inspirovalo pojmenovat po něm drink kategorie low ABV a kromě vlastního vermutu, jenž chutná po jablkách, měsíčku a koření, na něj použít ještě sirup ze středovýchodních ingrediencí, například estragonu či koriandru. Koktejl dolitý sodou se podává v džezvě a hosté k němu dostanou knihu, do níž mohou napsat nějaký vzkaz pro ty, kdo přijdou po nich.

Efektně na pohled působí i na disketě servírovaný černě zbarvený drink Pwnsauce, jenž je kombinací tequily, grepovo-rozmarýnového freshe, agáve sirupu, limetové šťávy a pomerančovo-bergamotové sody. Přehlédnout ostatně nelze ani koktejl Sabu. „Nese jméno hackera, který se stal informátorem FBI. Na znamení této zrady ho servírujeme na stojánku s dýkou, kterou svým činem ostatním vrazil do zad,“ rozkrývá motivaci k netradičnímu servisu koktejlu, jenž kombinuje agricole rum s calvadosem, zelenou Chartreuskou a domácím jablečným cordialem, šéfbarman.

Netradiční je ostatně i samotné menu – má podobu počítačové klávesnice, na níž jsou názvy drinků spolu s cenou rozmístěny. Přečíst si je lze ale pouze pod UV světlem. Pokud by to hostům nestačilo, stačí klávesnici obrátit. Zespodu je nalepena kartička, na které kromě přezdívky hackera najdou ještě její přepis do binární soustavy, ale taky chuťový profil koktejlu a jeho bázi.

Jeden projekt za druhým / Kromě nových drinků si bar ke svým desátým narozeninám nadělil i kolekci oblečení pod brandem Real Bartender. Vznikla ve spolupráci s Food Addictors, kteří už před lety propojili svět rapu a gastronomie a sami mají vlastní edici oblečení a doplňků. „Myšlenkou mít svůj anonymní merch jsme se zabývali už dlouho, a když jsme se poznali s Tomášem Frankem z Food Addictors bylo rozhodnuto,“ říká David Stránský a pokračuje: „Velmi brzy se chystáme spustit e-shop, kde budou mikiny, trika a ledvinky Real Bartender k dostání, stejně jako keramické šálky a další servisy, které od nás z baru hosté znají.“

E-shop ovšem není jediným novým projektem pod křídly Anonymous. Zkraje příštího roku ke stávající trojici podniků, k níž kromě baru AnonymouS patří AnonymouS Shrink’s Office a Ideas are Bulletproof, přibude ještě čtvrtý. Anonymní tým ho spolu s bývalým legionářem Milošem Podroužkem buduje v Praze na Vinohradech. Jeho nabídka bude kromě koktejlů stát ještě na sendvičích.

@poslední příspěvky

@newsletter

Fields marked with an * are required

Vyplněním uvedených polí a kliknutím na „přihlásit“ udělujete AtBars Spirit, s.r.o., souhlas se zpracováním osobních údajů, jež bude provedeno dle platné legislativy.

@mohlo by vás zajímat