Chmel pro sezonní ležák vypěstoval sládek na zahradě

10.12.2022AtBars

Rodinný pivovar Bernard už počtvrté uvařil sezonní pivní speciál, pro jehož výrobu si vrchní sládek Josef Vávra vypěstoval chmel na vlastní zahradě nedaleko Humpolce. Tak jako v předchozích letech z něj uvařil řízný Ležák s chmelem z Vysočiny.

V současnosti už na Vysočině chmelnice nejsou, v minulosti jich však v kraji bylo mnoho. „Svědčí o tom dodnes používané názvy různých míst. A protože pro výrobu piva využíváme vlastní slad, vodu i kvasnice, rádi bychom měli pod kontrolou i chmel – netajíme se myšlenkou pořídit si i vlastní chmelnice. Odtud už nebylo daleko k pokusu si vypěstovat chmel doma a použít ho do piva,“ objasňuje vrchní sládek Josef Vávra, co ho inspirovalo k tomu začít doma pěstovat chmel a použít ho při vaření piva.

Výsledkem je už počtvrté předvánoční speciál Rodinného pivovaru Bernard, konkrétně světlý ležák jedenáctka se 4,7 % alkoholu. „Má bohatou, stabilní pěnu, voní sladem a chmelem. Po napití je chuť plná, sladová, po polknutí přejde do příjemné hořkosti,“ popisuje Ležák s chmelem z Vysočiny, jehož je letos pouze 170 hl, Josef Vávra. Množství a přesné složení chmelových odrůd, které na předvánoční speciál používá, si nechává pro sebe, prozrazuje však, že na zahradě pěstuje odrůdy Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Agnus, Premiant a Bohemia. „Chmel, který tu roste, je výborný, je takový, jaký má být,“ dodává.

Řízný a voňavý Ležák s chmelem z Vysočiny je k dostání v typických láhvích s patentním uzávěrem ve značkových prodejnách pivovaru a letos poprvé se od soboty 10. prosince bude přímo v Humpolci čepovat v pivovarské pivnici Na Štokách.

@mohlo by vás zajímat