Národní vinařské centrum koordinuje program WiM

11.12.2022AtBars

Národní vinařské centrum se připojilo k asociaci Wine in Moderation, a stalo se tak koordinátorem programu Víno zodpovědně v České republice. Zodpovědné bude za jeho zahájení, realizaci a koordinaci veškerých dalších aktivit.

Program Wine in Moderation (WiM) staví na vědeckých důkazech, vzdělávání a samoregulaci a snaží se vybavit zejména vinařské profesionály informacemi a nástroji, jak zodpovědně prezentovat víno, a zvyšovat tak povědomí a znalosti o jeho odpovědné a střídmé konzumaci. Současně si klade za cíl inspirovat spotřebitele, aby si víno a jeho kulturu užívali zdravým a pozitivním způsobem. WiM je centrálně koordinovaný stejnojmennou mezinárodní neziskovou asociací, jež byla založena předními vinařskými společnostmi a subjekty působícími v odvětví. Její snahou je rozšiřovat dosah a dopad programu po celém světě a implementovat ho na národních úrovních, a to s ohledem na místní kulturní rozmanitost.

Národní vinařské centrum bude z pozice národního koordinátora působit jako kontaktní místo a zprostředkovávat propojení programu i asociace s vinařským sektorem v České republice. Cílem je povzbudit další subjekty v oboru, aby se k hnutí také připojily. Hlavní sdělení a vizuální prvky programu Víno zodpovědně budou integrovány do komunikačních materiálů Národního vinařského centra, v plánu jsou i on-line kampaně a akce zaměřené na posílení vnímání odpovědné konzumace vína u spotřebitelů.

„Česká republika je poměrně malá země a náš vinařský sektor se zdá být ještě menší. Nicméně víno má v naší kultuře silné zastoupení, patří k naší přírodě i historii. Cestou, kterou chceme jít, je zodpovědná konzumace vína spolu s celkovým povědomím o obecné udržitelnosti, proto se nám zdá zcela logické se k hnutí WiM připojit, a jsme rádi, že Vinařský fond tuto aktivitu také podporuje,“ dodává marketingová ředitelka Národního vinařského centra Dagmar Fialová, která má realizaci programu Víno zodpovědně na starosti.

@mohlo by vás zajímat